Na Buffonův stůl přilétlo hned 5 nabídek. Besiktas či Monza ale zřejmě mají smůlu...

Na Buffonův stůl přilétlo hned 5 nabídek. Besiktas či Monza ale zřejmě mají smůlu...

Že by se kruh uzavřel? Funkční veterán Gianluigi Buffon (43) je údajně blízko návratu do klubu, ve kterém odstartoval svou hvězdnou a skutečně dlouhou pouť fotbalovou branží.

Podle italského publicisty Fabrizia Romana o něj v těchto dnech usiluje Parma Calcio 1913, čili celek, který opustil Serii A a čeká ho účinkování v Serii B, s tím, že by se rád co nejrychleji vrátil zpět mezi italskou smetánku.

Bývalá dlouholetá jednička Juventusu i italské reprezentace s krátkou minulostí v Paris Saint-Germain strávila v úvodu své kariéry v Parmě šest sezon a v jedné z nich si do osobní sbírky připsala první tři velké trofeje (italský pohár, Superpohár i Pohár UEFA).

Mistr světa z roku 2006 se měl v poslední době probírat hned pěti konkrétními nabídkami (mimo jiné i Besiktas Istanbul či Berlusconiho Monza, za níž hrají Balotelli nebo Boateng), nicméně podle všeho upřednostňuje svůj návrat ke kořenům.

Dotyčné zprávy by ovšem mohly rozesmutnit o třináct let mladší jedničku Luigiho Sepeho, jenž po příchodu z Neapole odchytal za Parmu mezi elitou více než 100 zápasů.

Zápasy Copa América 2021, která právě začala, se vysílají na Digi Sportu!

 Zdroj: sport.tn.nova.cz