Hübschman nijak špatně lavičku nenese: Pokud jsou 2 hráči na podobné úrovni, hrát by měli ti mladší

Hübschman nijak špatně lavičku nenese: Pokud jsou 2 hráči na podobné úrovni, hrát by měli ti mladší

I když se stal jablonecký kapitán Tomáš Hübschman v rámci sezony 2020/201 Osobností ligy, tomu, že už na Střelnici neodehraje ani zdaleka vše, zabránit nedokázal. Role náhradníka mu však v devětatřiceti letech žádný výrazný problém nedělá...

"Samozřejmě vím, kolik mi je a v jakém věku fotbal na takové úrovni hraju, takže je mi jasné, že je potřeba to brát pozitivně. Vůbec nijak špatně to nenesu, nemám s tím absolutně žádný problém, že jsem ve druhé části soutěže nehrál tolik zápasů od začátku. S trenérem se o tom bavíme úplně otevřeně. On vybírá sestavu. Tým i šlapal a vyhrával, nebyl důvod něco měnit. Pokud jsou dva hráči na podobné výkonností úrovni, myslím, že by měli hrát ti mladší," přednesl na stránkách sport.cz svěřenec Petra Rady.

Jak se mu s blížící se čtyřicítkou vstřebává únava? "Většinou záleží na výsledku. Když je špatný, tak se podle mě nevstává dobře nikomu. Ani mně ne a bylo tomu tak, i když jsem byl mladší. Občas je to samozřejmě cítit víc, ale zase už vím víc, co s tím dělat a jak se chovat, abych byl co nejdřív zase připravený," přidal na sport.cz kolega Doležala, Kroba a spol.

K tomuto datu zdobí Hübschmanovo konto již 614 soutěžních zápasů. "Nepopírám, že nejde o pěkné číslo, ale nemyslím si, že je to jen moje práce, ale mnoha lidí, co se kolem mě celou kariéru točili. Ať je to rodina, agent, všichni trenéři, spoluhráči, kluby. Měl jsem štěstí i na lidi a na další okolnosti které mi umožnily těch 614 zápasů sehrát. Ale na druhou stranu je jedno, kolik jich bude a rozhodně to nebudu hrotit. Je pěkný se na to podívat, ale když bych měl ze 100 zápasů větší radost než z 200, vybral bych si první variantu," ozřejmila sportem.cz citovaná ikona severočeské značky.

Zatímco za Šachtar si připsal 260 duelů, v Jablonci už je na cifře 244. Mohl by svou ukrajinskou bilanci ještě vyrovnat? "Abych řekl pravdu, po návratu do české ligy jsem v hlavě neměl žádnou představu, jak dlouho ještě budu hrát, jestli 5 nebo 10 let. Bral jsem to tak, že záležet bude na mém těle, co bude a nebude možné, a na výkonnosti. Pokud by mi trenér nebo klub řekl, že to už není na to, abych pokračoval, přes koleno bych to nelámal. Ani pro jednu stranu by nemělo smysl se nějak trápit. Myslím, že zatím se to potkává. Pokračuji a nikde není psáno, na jak dlouho to bude a ani nad tím nijak nepřemýšlím. Už konec sezony ukázal, že zdraví zatím drží a s trenérem a majitelem jsme se domluvili na pokračování. Zatím jsme si na to dali jen slovo, papíry jsou formalitou, ale na druhou stranu v dnešním světě nemáte jistotu ničeho. Jsme však domluvení. Dokud to půjde a bude to pro obě strany přijatelné, motivaci mám, fotbal mě stále baví a něco mi přináší," doplnil na sport.cz Hübschman, který už má slabost i pro zelenobílé barvy. Sedm let je zkrátka sedm let. "V mé kariéře jsem zase v tolika klubech nehrál. Jsem odchovanec Sparty, fotbal jsem tam začínal hrát, zažil LM, dostal se do národního týmu a do zahraničí, Sparta bude vždy v mém srdci jako mateřský tým. 10 let jsem pak byl v Šachtaru, kde jsem zažil také spoustu krásných věcí. A v Jablonci jsem od roku 2014, těch sedm let rychle uteklo, stal se jedním z těch klíčových týmů. Není jednoduché se v uvozovkách s regionálním klubem udržet ve špičce a nám se to poslední čtyři roky daří. Získali jsme třetí, čtvrté, čtvrté a třetí místo. Jsou tam však samozřejmě další přání, jaká bych si chtěl s Jabloncem splnit. Určitě bych se chtěl s Jabloncem lépe prezentovat v Evropě. V dlouhodobé lize tým ukazoval, že má kvalitu, ale dvakrát po sobě jsme nezvládli předkolo Evropské ligy, nejprve s Pjunikem Jerevan, podruhé s Dunajskou Stredou. Doufám, že tento rok bude z tohoto pohledu pro nás mnohem lepší," uzavřel na sport.cz funkční veterán, jenž v uplynulém ročníku Fortuna:ligy naskočil do 29 zápasů z celkových čtyřiatřiceti.

Další hostování Pulkraba by nedávalo smysl, preferovali bychom transfer jinam, tvrdí Paska. A co Drchal?

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.