Pátý hrací den: Portugalsko zachránily proti Maďarsku tři góly v závěru, Němci padli s Francií

V pátém hracím dni probíhajícího Eura byly na plánu pouze dva zápasy, a sice od 18:00 souboj Maďarska s Portugalskem v Budapešti a od 21:00 zápas těžkých vah mezi Francií a Německem v Mnichově.

Maďarsko - Portugalsko

V zápase Maďarska s Portugalskem byli jasným favoritem úřadující šampioni z Portugalska. V závěru první půle jsme byli svědky třech větších šancí. Nejdřív se v 37. minutě dostal k dobrému pokusu hlavou Szalai, míč však reflexivně vychytal brankář Portugalska Rui Patricio. Ve 40. minutě měl na noze tutovko Diogo Jota, který však v klíčový okamžik selhal a míč poslal pouze doprostřed brány na připraveného brankáře Gulácsiho. Ve 44. minutě se dostala do šance i největší hvězda hostů Ronaldo, ktetý však šanci nevyužil a bránu Maďarska přestřelil.

Po změně stran řešil v 77. minutě VAR možnou penaltu pro Portugalsko za hru rukou ve vlastním pokutovém území, avšak turecký rozhodčí Cakir se rozhodl po zhlédnutí videa pokutový kop nenařídit. Do zápasu vstoupili rozhdčí i v 80. minutě, kdy se radoval ze vstřeleného gólu Maďar Szablocs. Radost však netrvala dlouho, gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. Už už to mohlo vypadat., že Maďaři udrží s Portugalskem historickou bezbrankovou remízu, když Portugalci v posledních deseti minutách třikrát udeřili. Nejdřív se v 85. minutě trefil Guerreiro a o dvě minuty později proměnil nařízenou penaltu s přehledem Ronaldo. Ronaldo přidal i poslední gól zápasu v nastaveném čase, když po přihrávce od Silvy obešel brankáře Gulácsiho a bez váhání zakončil do prázdné brány. Portugalsko tak nakonec překvapení nepřipustilo a ze svého úvodního zápasu letošního šampionátu bere výhru 3:0

Francie - Německo

V zápase s Francií s Německem došlo k nefalšovanému souboji těžkých vah. Do první velké šance se dostali Francouzi, kteří mohli v 17. minutě skórovat po samostatném úniku Mbappého, který však z bezprostřední blízkosti Neuera nepřekonal. To o tři minuty později už se skóre zápasu měnilo. Po přihrávce Pogby do pokutového území Německa se k míči dostal Hernandez, který prudce centroval před bránu Neuera, kde si míč do vlastní sítě srazil nešťastník Hummels a poslal tak Francii do vedení.

Po změně stran v 52. minutě orazítkoval tyč Neuerovy branky Rabiot, o dvě minuty zase spálil tutovku po centru z levé strany Gosense Gnabry. V 85. minutě se Francii podařilo míč podruhé v zápase dopravit mezi tři tyče, tentokrát se trefil po přihrávce od Mbappého do prázdné brány Benzema, avšak videorozhodčí gól v zápětí odvolal kvůli ofsajdu. Zápas tedy skončil výhrou 1:0 ve prospěch Francie.