Belgická hvězdička do Arsenalu? Cestu od krajanů má umetenou, ale sama vykazuje potenciál

Belgická hvězdička do Arsenalu? Cestu od krajanů má umetenou, ale sama vykazuje potenciál

Reprezentace Rudých ďáblů v posledních dvou dekádách nabídla světu celou řadu zajímavých hráčů, kteří hrají důležité role i na klubové úrovni. Dobrá vizitka hvězd z této země usnadňuje mladším krajanům nakouknout v jejich šlépějích a těžit z jejich odkazu. Aktuálně je skloňováno jméno jednadvacetiletého záložníka Anderlechtu, jež by mohlo v létě zamířit na Ostrovy.

Podle britského listu Daily Mail touží po službách Alberta Sambiho Lokonga londýnský Arsenal. Ten by rád hodně rychle zapomněl na nevydařenou sezónu, po které si nezahraje ani v pohárové Evropě. Kouč Mikel Arteta chce okysličit současnou kabinu a větří, že důležité bude v létě přivést také tvořivého záložníka.

Lokonga by se přesunu na Emirates Stadium nebránil, neboť se nechal v jednom rozhovoru slyšet, že by si rád zahrál po boku ghanského legionáře Thomase Parteye. Problém by mohl ale nastat v otázce jeho ceny, neboť belgický klub si údajně za hráče nárokuje 18 milionů liber, zatímco Kanonýři jsou ochotni zaplatit jen 13,5 milionů liber.

Produkt mládežnické akademie Anderlechtu má za sebou působivou sezónu, během které nakoukl i do seniorského výběru své země. V nominaci Belgie na Euro se však neobjevil, což však rozhodně neznamená, že by jej kouč Roberto Martínez nemohl časem využívat pravidelně i pro velké turnaje.

Zdroj: dailymail.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.