Kdy vypukne rozšířená druhá liga a proti komu půjdou v úvodu Brno, Opava či Příbram?

Kdy vypukne rozšířená druhá liga a proti komu půjdou v úvodu Brno, Opava či Příbram?

Nejen první liga, uprostřed pracovního týdne byl rozlosován také nový ročník Fortuna:národní ligy. 

Druhá nejvyšší soutěž se vrací k modelu šestnácti účastníků a na programu bude v sezoně 2021/2022 celkem 30 kol.

Představí se i pět nováčků – z elitní soutěže sestoupily týmy Opavy, Příbrami a Brna, z nižších soutěží si polepšil Vyškov a rezerva Sparty.

Úřední termín úvodního kola nové sezony byl stanoven na 24. července, začátek jarní části pak na 5. března.

Na podzim bude na programu celkem 16 kol, po zimní pauze zbylých čtrnáct.

Úvodních pět kol FNL:

1. kolo (úřední termín 24.7.2021)
FK Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem
FK Dukla Praha – MFK Vyškov
MFK Chrudim – AC Sparta Praha "B"
Slezský FC Opava – FC Sellier & Bellot Vlašim
FC Vysočina Jihlava – FK Varnsdorf
SK Líšeň 2019 – FK Viktoria Žižkov
FC MAS Táborsko – FC Zbrojovka Brno
1.SK Prostějov – 1.FK Příbram

2. kolo (úřední termín 31.7.2021)
FK Varnsdorf – FK Viktoria Žižkov
1.FK Příbram – FC MAS Táborsko
AC Sparta Praha "B" – 1.SK Prostějov
FK Ústí nad Labem – FC Vysočina Jihlava
FC Zbrojovka Brno – Slezský FC Opava
MFK Vyškov – SK Líšeň 2019
FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Chrudim
FK Fotbal Třinec – FK Dukla Praha

3. kolo (úřední termín 7.8.2021)
FK Viktoria Žižkov – 1.FK Příbram
FK Varnsdorf – AC Sparta Praha "B"
MFK Chrudim – FK Fotbal Třinec
Slezský FC Opava – MFK Vyškov
FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha
SK Líšeň 2019 – FK Ústí nad Labem
FC MAS Táborsko – FC Sellier & Bellot Vlašim
1.SK Prostějov – FC Zbrojovka Brno

4. kolo (úřední termín 14.8.2021)
1.FK Příbram – FK Varnsdorf
AC Sparta Praha "B" – FK Viktoria Žižkov
FK Ústí nad Labem – 1.SK Prostějov
FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava
MFK Vyškov – FC MAS Táborsko
FC Sellier & Bellot Vlašim – SK Líšeň 2019
FK Fotbal Třinec – Slezský FC Opava
FK Dukla Praha – MFK Chrudim

5. kolo (úřední termín 21.8.2021)
FK Viktoria Žižkov – FK Ústí nad Labem
FK Varnsdorf – MFK Vyškov
1.FK Příbram – AC Sparta Praha "B"
Slezský FC Opava – MFK Chrudim
FC Vysočina Jihlava – FC Sellier & Bellot Vlašim
SK Líšeň 2019 – FC Zbrojovka Brno
FC MAS Táborsko – FK Dukla Praha
1.SK Prostějov – FK Fotbal Třinec

Horňák má v čerstvě druholigové rezervě Sparty stále i Váchu, Kozáka, Dudla, Huška a Frýdka. Na koho čeká?

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.