Ohavné! UEFA nám vyhrožovala kontumací, když s Finy zápas nedohrajeme, odhalil Schmeichel

Ohavné! UEFA nám vyhrožovala kontumací, když s Finy zápas nedohrajeme, odhalil Schmeichel

V životě člověka existují chvíle, kdy by měla jít rivalita či sport stranou. UEFA toto pravidlo údajně však jaksi nerespektovala…

Legendární brankář Peter Schmeichel, jehož syn je nyní jedničkou reprezentačního celku, se nechal slyšet, že UEFA nechtěla nechávat zápas mezi Dánskem a Finskem nedohraný. Ačkoliv před koncem prvního poločasu na hřišti zkolaboval Chrisitan Eriksen, hráči nakonec byli donuceni se vrátit na trávník.

„Ve skutečnosti jsem měl možnost vidět zprávu, kterou UEFA zveřejnila, nabízely se tři možnosti. Buďto zápas dohrajeme ještě téhož dne, nebo se dohraje druhého dne v poledne, anebo se vzdáme s tím, že prohrajeme kontumačně 0:3,“ prozradil Schmeichel.

Hlava mu nad tímto verdiktem zůstávala jenom stát. „Opravdu to nešlo vyřešit jinak? Bylo skutečně Eriksenovým přáním, aby se ten zápas dohrál? Původní verze příběhu nás informovala o tom, že bylo utkání dohráno se svolením hráče, ale já vím, že to prostě není pravda…,“ přemítal, přičemž nechal posluchače, aby si závěr domysleli sami.

Vše dopadlo tak, že se dánský reprezentační tým ještě téhož dne večer vrátil na hřiště. A i když měl značnou herní převahu, nakonec prohrál 0:1. Finskému výběru k tříbodovému zisku stačil jeden jediný střelecký pokus.

Zdroj: skysports.com

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.