Šilhavý po remíze s Chorvatskem: Věřím, že postup do osmifinále budeme mít jistý už před zápasem s Anglií

Šilhavý po remíze s Chorvatskem: Věřím, že postup do osmifinále budeme mít jistý už před zápasem s Anglií

Jaké cenný a zasloužený výsledek označil trenér českých fotbalistů Jaroslav Šilhavý páteční remízu 1:1 s Chorvatskem. Kouč národního mužstva věří, že postup do další fáze Eura bude mít jeho soubor v kapse ještě před úterním utkáním ve Wembley s Anglií. 

Takový vstup Čechů do šampionátu asi čekal jenom málokdo! Ve Skotsku nejdřív porazili 2:0 tým domácích a v pátek tam uhráli zcela zaslouženou remízu 1:1 s Chorvatskem.

Po dvou odehraných zápasech tak mají Šilhavého hoši na kontě čtyři body, které by jim měly stačit k postupu bez ohledu na výsledek střetnutí s Anglií. Zvlášť když na minulém Euru se do osmifinále podívaly i dva týmy, které ve skupině body uhrály jen tři...

"Podle všeho by to stačit mohlo, ale jistotu v tuhle chvíli nemáme. Radovali jsme se v kabině a máme z toho radost, ale ještě to není jisté. Musíme počkat, jak se to vyvine. Věřím, že to bude rozhodnuté už před zápasem v Anglii," uvedl Šilhavý na tiskové konferenci.

 "Máme velkou radost, protože remíza s tak silným soupeřem je velmi cenná. I hra byla celkem vyrovnaná. Mrzí mě jen inkasovaná branka, která vznikla naší nekoncentrovaností. Ale bod bereme a uvidíme, co bude dál," poznamenal Šilhavý.

Toho samozřejmě potěšilo, s jakou aktivitou vstoupili jeho hráči do zápasu. "Soupeř musel vyhrát, takže postavil hodně ofenzivní sestavu. Jenže nebyl moc aktivní v napadání a my jsme toho využili. Možná, že kdybychom byli ještě odvážnější v koncovce, mohlo to dopadnout i lépe. V druhé půli byl však soupeř nebezpečnější a remíza je asi spravedlivá," konstatoval úspěšný trenér a blahořečil Patrika Schicka, který je s třemi zásahy zatím nejlepším střelcem šampionátu.

"Patrik tady potvrzuje, že je zkrátka skvělý útočník. Chci věřit, že nás svými góly požene do další fáze. Milan Baroš byl nejlepším střelcem Eura v Portugalsku. Moc bych si přál, aby to tady vyšlo právě Páťovi," dodal Šilhavý.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.