To jsem měl skákat jako svíčka?! zlobil se Lovren na VAR. Zastali se ho Lineker i Ferdinand

To jsem měl skákat jako svíčka?! zlobil se Lovren na VAR. Zastali se ho Lineker i Ferdinand

Hodně rozzlobený byl chorvatský fotbalista Dejan Lovren po remíze 1:1 s Čechy na VAR a sudího Cerra Grandeho, že odpískal penaltu po jeho úderu loktem do obličeje Patrika Schicka. Podle Lovrena šlo o nešťastný, ale neúmyslný zákrok, který jako penaltový posouzen být neměl.

"Když si to zpětně přeberu, tak jsem Schicka vůbec neviděl," řekl Lovren chorvatskému listu Sportske novosti. "Šel jsem do vzduchu pro míč a vyskočil stejně, jako to dělám celý život. Jinak jsem vyskočit ani nemohl. Nebo co jsem měl dělat? Skákat bez použití paží jako svíčka?" durdil se Lovren.

Je pravda, že sudí jeho zákrok jako penaltový nejdřív nevyhodnotil. Učinil tak až po poradě s VAR. "Většina lidí by řekla, že to penalta nebyla a ani rozhodčí to tak zprvu neviděl. Odpískáno to být nemělo," doplnil chorvatský zadák.

Zastání našel třeba u legendárního Angličana Garyho Linekera, který na Twitter napsal, že "je povzbudivé vidět, jak se VAR stal směšným úplně všude".

A podobný názor na věc měl i anglický tvrďák Rio Ferdinand. "Podle mě to penalta nebyla. Oba hráči šli do výskoku a oba měli ruce ve vzduchu. Pochopitelně jeden druhého udeřil, ale nemyslím si, že tam byl od Lovrena úmysl někoho zranit," řekl Ferdinand pro BBC.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.