Blíží se slávistický "přestup roku"? Do Edenu míří hráč, co tři roky pořádně nehrál fotbal!

Blíží se slávistický "přestup roku"? Do Edenu míří hráč, co tři roky pořádně nehrál fotbal!

Podle informací iDnes.cz by už příští týden mělo vedení Slavie v čele se šéfem Jaroslavem Tvrdíkem oznámit příchod hodně nečekané posily. A sice záložníka Ubonga Mosese Ekpaie, který zcela vyhořel v Plzni, jíž patřil poslední tři sezony!

Ekpai přišel do Plzně ze Zlína v létě 2018 jako jedna z největších posil týmu pro účast v základní skupině Ligy mistrů, štace na západě Čech mu však vůbec nesedla. 

I vinou zranění se v kádru Viktorie absolutně neprosadil, když za celý ročník odehrál jen 426 ligových minut a zcela zanedbatelnou minutáž měl i v samotné Champions League. Proto nikoho nepřekvapilo, když ho po sezoně Viktoria pustila hostovat do Českých Budějovic, jenže i tam to z jeho strany byla velká bída.

Za poslední dva roky tam Ekpai odehrál v lize celkem 15 utkání, v nichž si připsal jeden gól. Navíc ho stále provázely problémy s kolenem. O prodloužení smlouvy tak ze strany Plzně nebyl žádný zájem, což ale pětadvacetiletý Nigerijec teď může brát jako svůj velký triumf.

Zájem o jeho služby totiž projevila Slavia, konkrétně trenér Jindřich Trpišovský. Ten ho dobře zná ze společného působení v Liberci, kde měl pro něj slabost. A evidentně ji má i nyní, neboť už příští týden by měl Ekpai v Edenu podepsat smlouvu!

Podle iDnesu jsou už obě strany na podmínkách domluvené, takže se důrazný fotbalový Afričan stane po Ivanu Schranzovi se Srdjanem Plavšičem třetí letní posilou sešívaných.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.