Trenér Jarošík: Měl jsem schůzky i s kluby z první ligy, ale největší zájem o mé služby projevil právě Prostějov

Trenér Jarošík: Měl jsem schůzky i s kluby z první ligy, ale největší zájem o mé služby projevil právě Prostějov
ROZHOVOR

Tak trochu ve stínu Eura proběhla minulý týden v Česku zpráva, že se na lavičku vrací charismatický trenér Jiří Jarošík. Ten tak po svém konci v Celje nečekal na novou misi dlouho a v příštím ročníku bude chtít navázat na práci Pavla Šustra, jenž s Moravany obsadil skvělou třetí příčku uplynulého ročníku FNL. 

Co rozhodlo právě pro Prostějov?
Asi to, že mě vážně hodně chtěli. Cítil jsem, že právě oni mají o mě ze všech klubů vůbec největší zájem. Navíc se mi hodně líbilo, jako fotbal hráli v uplynulé sezoně a že i v té příští mají ambice hrát nahoře. Proto jsem jim na to kývnul.

V čem vidíte největší sílu mužstva?
Už když jsem na Prostějov narazil coby trenér Ústí, tak jeho hráči předvedli skvělý výkon. Sice jsme tam zvítězili, ale soupeř hrál opravdu velmi dobře. V minulé sezoně měl pak Prostějov vůbec nejlepší výsledky venku za posledních několik desítek let. Hrál hodně náročný fotbal, což je určitě věc, ve které bych chtěl navázat na práci předchozího trenéra.

Byly ve hře i jiné kluby?
Nechával jsem tomu volný průběh. Měl jsem nějaké schůzky, a to i s kluby z první české ligy. Ale bylo to jen takové oťukávání.

S konkrétní nabídkou tedy přišel až Prostějov?
Dá se to tak říct. Z jeho strany byl opravdu velký zájem, abych tady byl. A já chci s týmem hlavně vyhrávat. Což je pocit, který mi předtím v Celje trochu chyběl.

Stačil jste si po svém konci ve Slovinsku pořádně odpočinout?
Skončil tam jsem zhruba měsíc před koncem sezony, takže určitě byl prostor k tomu si trochu srovnat myšlenky a dobít energii. Celje už jsem ale hodil za hlavu a myslím jen na práci, co mě čeká s Prostějovem.

A jak na to reagovala rodina? Nebyla paradoxně trochu smutná, že už takhle rychle opět nasedáte na fotbalový kolotoč?
Možná trochu ano, protože Prostějov je od Prahy přece jen dost daleko. Na druhou stranu jsou však určitě rádi, že mám zase práci, kterou miluji. Bez fotbalu bych byl doma asi trochu protivnej. Navíc děti zase mají komu fandit.

Plánujete do Prostějova dojíždět?
To by nedávalo smysl. Zabíralo by mi to až příliš mnoho času, to bych trávil půl dne na cestě. A já chci i v Prostějově dělat fotbal naplno.

A jak se těšíte na zápasy s Ústím, které jste v Česku vedl naposledy?
Bude to pro mě něco nového, teď zkrátka pojedu do Ústí jako soupeř. Aspoň vidíte, co všechno se za relativně krátkou dobu může ve fotbale stát. Ale takový je život a já věřím, že to tak i všichni berou.