Arsenal nutně potřebuje efektní palebnou sílu. Pomoci by mohla nadějná tvář z Frankfurtu

Arsenal nutně potřebuje efektní palebnou sílu. Pomoci by mohla nadějná tvář z Frankfurtu

Londýnský Arsenal hledá recept, aby neopakoval nezdar v uplynulé sezóně. Svěřenci kouče Mikela Artety se trápili nejen v defenzivě, ale efektivní nebyli příliš ani v koncovce. Pětapadesát vstřelených branek v Premier League byl druhý nejnižší počet v top desítce tabulky, což vyvolalo potřebu přivést na Emirates Stadium nového útočníka.

V Londýně se hojně spekuluje o konci Alexandra Lacazetteho, kterému se herně příliš nedaří. Navíc klubovou pokladnu zatěžuje svým platem, který je 200 tisíc liber týdně. Arsenal chce získat nového hladového střelce, který by přijal i menší platové ohodnocení.

Předmětem zájmu je portugalský reprezentant André Silva, který na sebe upoutal pozornost svými výkony v barvách Eintrachtu Frankfurt. Podle listu The Metro již Gunners zahájili s hráčem námluvy, ale rozhodnout by se mělo až po konci Eura.

Pouze Robert Lewandowski dal v uplynulé sezóně Bundesligy více branek než Silva, což zněj dělá nadějnou palebnou sílu. Portugalský útočník by navíc nebyl příliš drahý, neboť za něj Frankturt požaduje 34 milionů liber.

Zdroj: metro.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.