Soukup se vydává na svou další exotickou misi! Koho povede tentokrát?

Soukup se vydává na svou další exotickou misi! Koho povede tentokrát?

Jsou lidé, kterým atmosféra Blízkého východu moc nevoní. Rozhodně však mezi ně nepatří Miroslav Soukup. Úspěšný trenér, který tam už několikrát trénoval a teď se chystá na další prestižní misi. Jak informoval Deník Sport, Soukup přebírá reprezentační výběr Íránu do 21 let.

"Překvapilo mě, kolik kvalitních stadionů v zemi je," uvedl Soukup pro Sport a nastínil své hlavní plány, které má teď před sebou.

"Dlouhodobějším cílem je vybudovat perspektivní tým, jehož členové by pak mohli pokračovat v áčku," má jasno pětapadesátiletý kouč, který v minulosti vedl týmy Jemenu, Bahrajnu či Egypťany do dvaceti let.

"Měli bychom také zapracovávat hráče z Evropy, kteří byli dosud málo využívání. Hrají například v IFK Göteborg, Thunu, někteří působí i v Itálii nebo Anglii, jeden hráč je například v osmnáctce Manchesteru United. My bychom je měli sledovat a být s nimi v kontaktu," konstatoval Soukup.

Do Íránu ho doprovodí asistent Jiří Ryba, slovenský trenér brankářů Andrej Kostolanský i bývalý kouč Příbrami Kamil Tobiáš. Součástí realizačního týmu budou i dva místní asistenti.