Griezmann chce dostát závazku na Camp Nou, ale pak se cesty rozejdou. Kam by rád zamířil?

Griezmann chce dostát závazku na Camp Nou, ale pak se cesty rozejdou. Kam by rád zamířil?

Třicetiletý francouzský reprezentant Antoine Griezmann se nikterak netají svým plánem vyzkoušet si na sklonku kariéry americkou MLS. Někdejší tváři Atlétika Madrid zbývají na Camp Nou tři roky a poté je rozhodnut přesunout se za velkou louži, kde by rád okusil tamní prostředí.

Zkušený útočník je často spojován s předčasným odchodem z Barcelony, ale zatím se v Evropě neobjevil zájemce, který by jej dokázal z područí katalánského obra vykoupit. Jeho chlebodárce není úplně spokojený s výkony, které francouzský legionář předvádí, ale zatím nemá v týmu vhodnou alternativu pro dlouhodobé využití. Změnit by to mohl třeba příchod Depaye, který byl zakoupen z Lyonu.

Přesun do Ameriky je jedním z dlouhodobých cílů Griezmanna a on sám věří, že by se tak mohlo stát za tři roky. Do USA jej láká nejen atraktivní soutěž na vzestupu, ale jak v rozhovoru pro Le Figaro přiznal, rád by okusil také tamní životní styl.

„Stále mi zbývají tři roky. Musím pečovat o své těle, protože se může kdykoliv něco změnit. Moje smlouva s Barcelonou je do června roku 2024 a hodlám ji dodržet. Potom nastane ten správný čas odejít do Spojených států. Miluju tuto zemi, přitahuje mě kultura, NBA a touha po dobrodružství. Umím si představit, že v MLS ukončím svou kariéru,“ nechal se slyšet Griezmann.

Zdroj: lefigaro.fr

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.