Masopust: Snad už si v Anglii uvědomují, že existuje Česko a nejen Československo

Masopust: Snad už si v Anglii uvědomují, že existuje Česko a nejen Československo
OBSAHUJE VIDEO

Osmadvacetiletého slávistu Lukáše Masopusta čeká  v rámci úterního programu na evropském šampionátu již třetí konfrontace s Anglií. Byl totiž jak u vysoké prohry ve Wembley 0:5, tak u slavné letenské výhry 2:1. Na předzápasové tiskové konferenci před třetím vystoupením na šampionátu se však někdejší křídelník Jihlavy a Jablonce nevracel jen k minulosti.

O vzpomínkách na poslední dvě konfrontace...

"Jednoznačně budu radši vzpomínat na domácí zápas. Ve Wembley se nám to tehdy nepovedlo. Byl to na druhou stranu ale takový odrazový můstek k tomu, že se naše výkony od té doby zlepšovaly a zlepšují. Bylo to takové zrcadlo pro nás. Tenkrát nám to vítězství hodně pomohlo. Anglie je fenomén se skvělými hráči. Dokázali jsme si tehdy, že můžeme porazit kohokoliv. Věřím, že naší pracovitostí na to navážeme a můžeme to zopakovat."

O tom, jak se zatím na Euru cítí...

"Cítím se dobře. Myslím, že jsme se na to všichni těšili. Pro mě osobně je to splněný sen, je to moje první EURO a jsem opravdu rád, že můžu být součástí týmu."

O tom, jak se mu spolupracuje s Vladimírem Coufalem...

"S Vladimírem jsme kamarádi i sousedi zároveň. Rozumíme si a hodně mi pomáhal v začátcích ve Slavii. On je ale blázen, nezastavitelný, protože to zvládá dopředu i dozadu. Ale snažím se mu pomáhat, jak jen to je možné. Na Vláďovi i Tomášovi Součkovi je vidět, jak moc jim Premier League pomohla a jak se zlepšili. Myslím, že nikdo nečekal, že bude Tomáš v Premier league takhle zářit. Udělal tam českému fotbalu opravdu skvělé jméno. Pak přišel Vláďa a hraje také výborně. Snad už si uvědomují, že existuje Česko a nejen Československo."

O tom, jakou atmosféru očekává v Londýně v úterý...

"Jelikož se hodně hrálo bez fanoušků, tak pro nás i pro ostatní bude jen dobře, když přijde co nejvíce lidí a atmosféra bude co nejlepší. Je skvělé vidět fanoušky opět na tribunách, užívali jsme si to už během obou úvodních zápasů, kdy fanoušci byli výborní a opravdu si to užíváme."

O dalším přeletu do britské metropole...

"Chtěl bych poděkovat všem, kdo se tady o nás starají, protože se nám snaží ve všem pomoct a zpříjemnit nám to včetně komfortního letadla nebo třeba odbavování. Mně osobně létání nedělá dobře, uvítal bych určitě méně letů, ale takhle to zkrátka vyšlo, tak se s tím popereme."

Dojde v osmifinále EURO 2020 na bratrské derby Česko-Slovensko? Chce to skončit ve skupině D i E na 2. místě

Zdroj: fotbal.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.