Spolupráce Vlašimi a Slavie byla odpálena! Hyskému se hlásí 8 sešívaných mladíků včetně Vágnera a Višinského

Spolupráce Vlašimi a Slavie byla odpálena! Hyskému se hlásí 8 sešívaných mladíků včetně Vágnera a Višinského

Druholigový klub FC Sellier & Bellot Vlašim, ve kterém trenérsky nahradil Daniela Šmejkala Martin Hyský, nedávno zahájil užší spolupráci se Slavií a první ovoce už se sklízí...

Šestý tým uplynulého ročníku FNL si vypůjčil z Edenu hned osm kmenových slávistů, s tím, s ním momentálně trénují mladíci Matyáš Vágner, Denis Višinský, Michal Hošek, Jonáš Kneifel, Štěpán Starý, Jakub Křišťan, Matěj Jurásek a Tomáš Rigo.

Zůstanou na vlašimské půdě skutečně všichni? "Samozřejmě ty kluky znám a u drtivé většiny z nich jsem přesvědčen, že mají na to udělat ten další krok a hrát druhou ligu zvládnou," pronesl na klubovém webu Hyský.

Mužstvo ovšem ještě nemá kompletní ani po vydatné slávistické injekci. "Seznam hráčů máme, ale není to ještě dotažené kompletně do konce. Jedná se ještě o tři fotbalisty, které bychom rádi uvítali. Já doufám, že se to během tohoto týdne pohne a že budeme mít tým pohromadě co možná nejdřív. Uvidíme, jak se vše vyřeší. Samozřejmě jako trenér bych si přál, abychom byli kompletní od prvního dne přípravy. Jsou však okolnosti, které to nedovolují. Jsou třeba hráči, které jsme oslovili, ale ti mají ambice a chtějí být ještě v lize. Teď se vše rozjíždí a musíme vydržet, jak to dopadne," pokračoval na webu fcsblvlasim.cz pětačtyřicetiletý odborník s minulostí u sešívané devatenáctky.

Ten by rád byl na nové adrese aktivní s míčem. "Chceme dbát na rozehrávku a držení míče. Vím, že v minulé sezóně to bylo trošku jednodušší, kdy se odzadu moc hrát nechtělo. Tohle bychom chtěli změnit, aby tým cítil, že má sílu a může hrát kombinačně. I z pohledu obranné fáze budeme chtít být aktivnější a obranu posunout výš. Vzhledem k tomu, že mužstvo bude mladé, tak budu požadovat to, abychom na sebe byli nároční. Chci hrát běhavý fotbal, který nebude vonět soupeřům a já věřím, že se nám to podaří. Podle mého názoru je tým dobře poskládaný a ti kluci, které zde máme, mají takovou kvalitu, aby se takto prezentovali. Můj osobní cíl je vyhrávat. Nerad prohrávám. Můj osobní cíl je hrát nahoře. Pravda je, že soutěž bude těžká, protože spadli dobré týmy a ostatní týmy mají rovněž svou kvalitu. Za sebe však mohu říct, že budu chtít hrát o přední příčky a věřím, že mužstvo na to sílu mít bude," uzavřel Hyský.

Horejš přišel o 9 tváří a jen Hellebrand mu nestačí: Je třeba přivést ještě další, jinak hrozí, že budeme mít problémy

Zdroj: fcsblvlasim.cz