Darida: Nechci spekulovat, zda budu moci nastoupit. Věřím ale, že se to povede

Darida: Nechci spekulovat, zda budu moci nastoupit. Věřím ale, že se to povede

Možnost velké ztráty visí ve vzduchu. Český reprezentační kapitán Vladimír Darida se na sobotním předzápasovém tréninku před osmifinále evropského šampionátu zranil a jeho účast v sestavě proti Nizozemsku je stále nejistá. Ostřílený středopolař ale věří, že bude moci svým týmovým parťákům pomoci k postupu do další fáze turnaje.

„Jsem v péči lékařů a fyzioterapeutů a snažíme se udělat maximum, abych nastoupil. Věřím, že se to povede. Nechtěl bych spekulovat, jaká je šance, že nastoupím. Uvidíme, jak to dopadne,“ nechal se slyšet Darida, který by se moc rád do nedělního zápasu v Budapešti zapojil.

Český výběr bude mít v hledišti mnohem větší podporu než na Ostrovech, což by pro něj mohlo být velkým hnacím motorem. „Těšíme se, snad bude vyprodáno a věřím, že si to užijeme se vším všudy a s dobrým výsledkem. Už během skupiny jsme si navykli, že byli fanoušci na tribunách a slyšeli jsme se trochu méně než na prázdném stadionu,“ usmíval se záložník.

Proti Oranjes měl možnost bojovat v kvalifikaci na předchozí Euro a tehdy se podařilo v Amsterdamu vyhrát 3:2. „Kádry se hodně proměnily, ale ze zápasu bych si ideálně vzal konečný výsledek,“ dodal český reprezentační kapitán.

Zdroj: repre.fotbal.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.