Je to neskutečný pocit porazit takovýhle tým, usmíval se Holeš po skalpu Oranjes

Je to neskutečný pocit porazit takovýhle tým, usmíval se Holeš po skalpu Oranjes

Nejlepší výkon českého výběru na Euro? Zřejmě ano, ale hlavní je, že svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého dokázali zaskočit Nizozemsko a vyřadit ho z vrcholného evropského turnaje. Na výhře 2:0 měl lví podíl Tomáš Holeš, který nasměroval Čechy do čtvrtfinále v Baku.

Slávistický legionář má hlavně defenzivní úkoly, ale proti Oranjes jasně demonstroval, že umí podpořit i ofenzivu. V početní výhodě poslal svůj tým do vedení, poté přihrál na druhý gól Schickovi. „Mám hlavně defenzivní úkoly a občas těžím z toho, že jsem vzadu a hráči si mě moc nehlídají. Tady jsem měl taky dost času, takže jsem mohl zamířit,“ uculoval se v rozhovoru pro Českou televizi při vzpomínce na úvodní trefu.

„Začali jsme dobře, byli jsme lepší. Pak ale začali mít převahu na míči Nizozemci. My jsme hodně dýchali, ale týmovým výkonem jsme jim dneska nedali šanci a zvládli to,“ pokračoval v hodnocení utkání, ve kterém si národní tým zajistil účast ve čtvrtfinále. V něm odcestuje do dalekého Baku, aby se postavil Dánsku.

„Je to neskutečný pocit porazit takovýhle tým. Fanoušci byli jedním z faktorů, který to rozhodl pro nás. Hnali nás celý zápas. Duel v Baku teď ale neřeším. Budeme si užívat tu výhru,“ dodal Holeš v rozhovoru pro ČT Sport.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.