Vaněček ví, že dorazil kvůli gólům: Sigma má stoprocentně na pohárovou Evropu, vidím velký potenciál

Vaněček ví, že dorazil kvůli gólům: Sigma má stoprocentně na pohárovou Evropu, vidím velký potenciál

Třicetiletý forvard David Vaněček je po třech zahraničních štacích opět doma a ve Fortuna:lize bude moci rozšířit svou bilanci 107 startů a 28 nastřílených branek. Jeho Sigma, do níž ho nalákal její staronový kouč Václav Jílek, si od něj hodně slibuje...

Sám bývalý útočník Hradce, Teplic, Vlašimi, Sokolova, Jihlavy, Plzně nebo Ústí přitom ještě klidně mohl setrvat za hranicemi. "Cizina byla taky reálná. Něco jsem řešil, mohl jsem i čekat, přišly by i další nabídky. Ale rychlá Olomouc mě přesvědčila, že tady to pro mě bude dobré. Je fajn být po třech letech zpátky v Česku. S rodinou jsme se do zahraničí těšili, byly to pro nás cenné zkušenosti, zažili jsme dobré i horší věci. Ale doma je doma," uvedl v interview pro isport.blesk.cz rodák z Plané u Mariánských Lázní, který na Andrově stadionu dobře zná např. Romana Hubníka či Radima Breiteho a s Alešem Mandousem dokonce docházel na stejnou školu.

Na hanácké adrese se od něj bude čekat zejména produktivita. "Nebudu se za nic schovávat, od gólů jsem tady. Sigma měla v útoku problém, spoustu jejích zápasů jsem sledoval i v Maďarsku. Opravdu to byly mnohdy zápasy, ve kterých jí chyběl hráč schopný dávat za sezonu deset až čtrnáct branek. Kdyby tady takový byl, třeba by se teď v létě hrály v Olomouci poháry. Je to sice klišé, ale pokud skončíme čtvrtí a já budu mít třeba pět gólů a deset asistencí, bude to pro mě lepší, než kdybych jich vstřelil třeba deset. Byť jich chci samozřejmě dávat co nejvíc," ubezpečil olomoucké fanoušky na portálu iSport.cz vytáhlý útočník, jenž svého času opustil českou soutěž kvůli volání z Heart of Midlothian.

Dle svých slov nebude mít problém ani s náročným presinkem výše zmíněného kouče Jílka. "Trenér mě zná z mládežnických reprezentací, kde jsem hrál středního záložníka. Bavili jsme se o tom, že moje role bude trošku jiná než v Teplicích nebo Puskási. Tam jsem měl za úkol hlavně sklepnout balon a běžet do vápna. Doufám, že po letech navážu na svůj dřívější styl, kde jsem si sbíral balony a kombinoval. Každý fotbalista chce hrát s míčem, takže tohle mě určitě bude bavit. V dospělém fotbale jsem nedostal moc šancí se předvést, protože když jsem přišel do mužů, hned se ze mě s ohledem na postavu udělala klasická devítka. Třeba v Maďarsku jsem skoro ani nesměl sbíhat někam dolů," zavzpomínal na štace v Puskási a Diósgyöri Vaněček, jehož slova nabídl Sport.

A co vysněné umístění a vůbec ambice? "Sigma má stoprocentně na pohárovou Evropu, vidím velký potenciál. Jsou tady perspektivní běhaví hráči, ale i dobří fotbalisti, což se příchodem pana Jílka ještě více projeví. On chce hrát kombinační fotbal, takové typy na to tady jsou," zakončil na isport.blesk.cz někdejší mládežnický reprezentant Česka.

Na Julisce čekají, že Kozlův přínos bude zase větší. Má hodně talentu, ale také hodně nedostatků...

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.