Češi jako kat. Po vyřazení končí na lavičce Nizozemska de Boer

Češi jako kat. Po vyřazení končí na lavičce Nizozemska de Boer

Konec Nizozemska na letošním Euru po osmifinálové prohře s českým výběrem je vnímán v zemi tulipánů velmi negativně. Logickým vyústěním po prohře s outsiderem byl v pondělí konec hlavního trenéra nizozemské reprezentace Franka de Boera, který byl u kormidla teprve od podzimu loňského roku. 

Nizozemci měli na letošním Euru, které se mimo jiné odehrávalo v Amsterdamu, jasný cíl - postup do čtvrtfinále. A vše se jim vyvíjelo vcelku dobře. Všechny tři zápasy základní skupiny dokázali Nizozemci vyhrát a v osmifinále brousili nože na Česko. V zápase se svěřenci trenéra Šilhavého však Nizozemsko selhalo a prohrálo 0:2 po gólech Holeše a Schicka, který je momentálně druhým nejlepším střelcem celého turnaje.

Zatímco Češi se utkají v sobotu v ázerbajdžánském Baku ve čtvrtfinále šampionátu, kam se dostali po devíti letech, s Dánskem, Nizozemci na turnaji končí a s národním týmem se rozloučil také trenér de Boer. „Rozhodl jsem se nepokračovat jako trenér národního týmu. Cíl nebyl naplněn, to je jasné,“ prohlásil de Boer v prohlášení Nizozemské fotbalové federace.

De Boer se ujal kormidla u nizozemského nároďáku loni na podzim, kdy nahradil svého krajana Koemana, jenž odešel trénovat španělskou Barcelonu. Kromě Nizozemska trénoval de Boer v minulosti například Ajax Amsterdam, Inter Milán a londýnský Crystal Palace.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.