Cítím, že kluci jsou stejně hladoví, jako jsme byli my, říká Galásek. Jak vidí čtvrtfinále Heinz, Rozehnal či Jiránek?

Cítím, že kluci jsou stejně hladoví, jako jsme byli my, říká Galásek. Jak vidí čtvrtfinále Heinz, Rozehnal či Jiránek?

Je to 17 let zpět, co si česká reprezentace poradila na mistrovství Evropy 3:2 s Nizozemskem, kdy slavně otáčela nepříznivý výsledek a poté ve čtvrtfinále přejela po výsledku 3:0 Dánsko. Pokud by se něco takového zopakovalo také v sobotu ázerbajdžánském Baku, jistě by se nezlobili ani účastníci Eura 2004 Marek Heinz, Martin Jiránek, David Rozehnal nebo Tomáš Galásek, jenž v současnosti u národního mužstva asistuje Jaroslavu Šilhavému.

"Po zápase s Nizozemskem jsem věděl, že nás čekají Dánové, tak mi hned vyskočilo čtvrtfinále v Portugalsku, kde jsme Dány porazili. Cítím, že kluci jsou stejně hladoví, jako jsme byli my. S Holandskem se to ukázalo. V téhle době to není jednoduché. Za nás to bylo takové volnější, nebyli jsme uzavřeni v hotelu. Kluci s tím bojují velmi dobře," nechal se slyšet serverem aktualne.cz citovaný odborník, jenž bude po šampionátu členem realizačního týmu Baníku Ostrava.

I když Dánsko dvakrát po sobě nastřílelo čtyři branky, někdejší stoper Martin Jiránek tvrdí, že šance jsou vyrovnané. "Je vidět, že nám jsou tyhle týmy souzené, protože s nimi hrajeme na Euru pravidelně. Teď je to 50 na 50," přidal dvaačtyřicetiletý stoper.

Jak se na vše dívá David Rozehnal? "Troufám si říct, že Nizozemci nás trošku podcenili. Teď očekávám těžší zápas. Už to není tak, že budeme hrát v pozici outsidera. S Dánskem jsou to momentálně týmy na stejné úrovni jak výkonnostně, tak individualitami. Bude to vyrovnaný zápas kdo s koho. Pokud kluci odevzdají minimálně takový výkon jako proti Holandsku, věřím, že máme šanci na postup," pokračoval na aktualne.cz čtyřicetiletý internacionál s báječnou klubovou kariérou v Bruggách, Paris Saint-Germain, Newcastlu, Laziu, Hamburku nebo Lille.

Výše zmíněné čtvrtfinále v roce 2004 tehdy bylo zcela v české režii a třicetinásobný reprezentant své země Marek Heinz uvedl, že to byl z jejich strany dobrý výkon. "Je to podobné, skoro stejný scénář. Soupeři jsou stejní, ale od té doby se ty týmy hodně změnily. Samozřejmě by ale bylo dobré, kdyby kluci zopakovali ten výsledek, jako jsme udělali v roce 2004. Kluci teď mají sebevědomí, protože předvedli kvalitní výkon. Porazili silné Nizozemsko a jsou na koni, čiší z nich pohoda. Dánové vyhráli nad Walesem 4:0, hrají podobný fotbal. Hrají stejně poctivě jako my, bude to bitva. Myslím, že máme na to, abychom postoupili dál," uzavřel na portálu aktualne.cz třiačtyřicetiletý Heinz, jenž v minulosti střílel branky i za Hamburk, Bielefeld, Borussii M'gladbach, Galatasaray, Saint-Étienne, Nantes nebo Ferencváros Budapešť.

Ve hře jednadvacítky byly vidět handicapy a Krejčí musel z kola ven. Fousek nyní hledá jeho nástupce...

Zdroj: aktualne.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.