Coufal: My tady nejsme žádní světoví hráči nebo nějaké velké individuality. Naše největší síla je...

Coufal: My tady nejsme žádní světoví hráči nebo nějaké velké individuality. Naše největší síla je...

Pobyt mezi nejlepšími osmi výběry Eura je pěkný počin, nicméně mohlo by být i lépe, což moc dobře ví také Vladimír Coufal, jenž bude považovat za opravdu skvělý úspěch až postup do semifinále. K tomu je však třeba v sobotu v Baku zastavit Dány, kteří v posledních dvou vystoupeních nasázeli svým soupeřům osm branek.

"Říkám, že když ještě teď postoupíme, tak už to bude skvělé. Já lukáši Masopustovi ráno na hotelu v Budapešti říkal, že mám skvělý pocit, že jsem se dobře vyspal a že pro nás Euro ten den ještě neskončí," zavzpomínal na pár dnů starou situaci osmadvacetiletý pravý bek londýnských Kladivářů, jehož názor zveřejnil portál sport.cz.

Exslávista s libereckou minulostí potvrdil, že je soubor Jaroslava Šilhavého ještě hladovější, než před maďarským osmifinále. "A to se potvrdilo, navíc po úžasném výkonu, který jsme předvedli. Doufám, že se vzbudím se stejným pocitem i v Baku. Myslím, že spokojeni nejsme. Kdybychom byli, myslím, že je to náš konec. Naopak teď když jsme postoupili, to vám nalije takovou energii, že chcete pořád víc a víc. Takže myslím, že jsme hladovější než před osmifinále," přidal na sport.cz zkušený fotbalista.

Soupeře zcela respektuje a věští, že asi bude ázerbajdžánský střet bolet. "Myslím, že to bude úplně odlišný soupeř než Holandsko. Už jsem někde od asistenta trenéra četl, že narazí kosa na kámen. Já myslím, že se budou o sebe drtit dva mlýnské kameny a kdo se rozdrolí míň, ten vyhraje. My tady nejsme žádní světoví fotbalisté nebo nějaké velké individuality. Naše největší síla je, že umíme hrát týmově a umíme se semknout. To je naše největší zbraň. Když z toho někdo bude vybočovat, dostane rychle přes prsty. Na nervy si zatím zaplaťpánbůh nelezeme a já doufám, že to ještě minimálně do semifinále vydrží," uzavřel na sport.cz na ostrovech chválený Coufal.

Vítěz duelu Dánsko - Česká republika narazí ve Wembley na lepšího z dvojice Anglie - Ukrajina.

Asi to neskončí naším vítězstvím 3:0, tipuje Plašil před čtvrtfinále. Proč bude Baku pro Dány horší?

Zdroj: sport.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.