Ikona slovenského fotbalu Hamšík je fit. Otevřel sportovní centrum a chce pokračovat v reprezentaci

Ikona slovenského fotbalu Hamšík je fit. Otevřel sportovní centrum a chce pokračovat v reprezentaci
PŘED SEZONOU

Kapitán slovenské fotbalové reprezentace Marek Hamšík naznačil v rozhovoru pro server Šport.sk, že má chuť pokračovat dále v reprezentaci. Po vypadnutí slovenské reprezentace na EURO podepsal smlouvu s tureckým Trabzonsporem a ve středu rovněž otevřel sportovně-zábavný areál pro děti v Banské Bystrici.

Slovenské fotbalové legendě dalo prý otevření tohoto areálu pořádně zabrat. Ale je za to rád. „Nejdůležitější je, že děti mají zábavu a hýbou se. Jsem nadšený z tohoto projektu, protože v Banské Bystrici a na středním Slovensku nic takového zatím nebylo,“ vysvětlil Hamšík, co ho vedlo k otevření areálu pro dětí, ve kterém se nachází více jak padesát atrakcí. Současně s tím Hamšík pracuje na otevření fotbalového areálu v Rudlové, kde má fotbalovou školu.

Ten v uplynulém týdnu navíc přestoupil z švédského Gӧteborgu do tureckého Trabzonsporu, kde jej hned na letišti čekali nedočkaví fanoušci. „Mám rád taková přivítání. I to byla jedna z věcí, proč jsem šel do Trabzonsporu. Lidé tu až šíleně fotbal milují,“ vysvětlil někdejší hráč středopolař Neapole, co ho vedlo k přestupu do Turecka.

Kapitán slovenské reprezentace se v rozhovoru pro Šport.sk mimo jiné vyjádřil i k reprezentaci a vypadnutí v základní skupině na právě probíhajícím EURO. „Nejsem tak z toho tak zklamaný, jak se mluví. Není však důvod to vidět ani s růžovými brýlemi. Chtělo to jeden bod proti Švédsku nebo Španělsku, kterému šlo pro ti nám o holý fotbalový život. Proti Španělům se nám hrálo těžko,“ zhodnotil s odstupem slovenskou účast na evropském šampionátu. „Jsem fit, takže mi nic nebrání, abych mohl pokračovat v reprezentační kariéřé,“ udělal navíc nový středopolař Trabzonsporu jistě radost slovenským fanouškům svou touhou pokračovat v národním mužstvu.

Tvrdá rána pro Itálii: Spinazzola si natrhl achilovku a na EURO končí

Zdroj: Šport.sk