Jarolím přišel o nadějného stopera. Boleslav udělila zelenou k odchodu Tataevovi. Kde zakotvil?

Jarolím přišel o nadějného stopera. Boleslav udělila zelenou k odchodu Tataevovi. Kde zakotvil?

Ambiciózní Mladá Boleslav ukončila spolupráci s dvaadvacetiletým stoperem Alexeiem Tataevem, jehož si svého času přivedla z Krasnodaru za 600 tisíc eur.

Bývalý mládežnický reprezentant Ruska, jenž v uplynulé sezoně Fortuna:ligy zasáhl do 14 duelů, odehrál 1232 minut čistého času a zaznamenal dvě branky, se vrátil do klubu PFK Alanija Vladikavkaz, kde fotbalově vyrostl.

Se spoluhráči v mladoboleslavské kabině se dnes již bývalý svěřenec Karla Jarolíma rozloučil o víkendu...

"Byl jsem tady spokojený a budu vzpomínat jenom v tom nejlepším. Angažmá v Mladé Boleslavi mě výrazně prospělo ve fotbalovém růstu. Získal jsem mnoho zkušeností, kterými chci nyní pomoci klubu, kde jsem fotbalově začínal, k postupu z druhé ligy do elitní ruské soutěže," informoval webem fkmb.cz citovaný Tataev.

Nová akvizice Vladikavkazu, za který nastupovala v žákovských a dorosteneckých kategoriích, opouští českou ligu po 47 utkáních a jeho nový cíl je postup do ruské Premier League.

"Alexei Tataev byl druhým ruským fotbalistou, který se po Komlichenkovi výrazně zviditelnil v Mladé Boleslavi. Děkujeme mu za jeho odvedenou práci a přejeme mnoho úspěchů v jeho další kariéře," zaznělo z úst sportovního ředitele Josefa Jinocha.

Jeho staronový klub je doma na stadionu pro více než 32 tisíc diváků a pokud jde o konkurenci, v ruské FNL na něj mimo jiné čeká rezerva Spartaku, Torpedo Moskva, Rotor Volgograd, Orenburg nebo Krasnodar.

Zdroj: fkmb.cz