Karviná před ligou dále posiluje. Obranu pomůže vyztužit Buchta

Karviná před ligou dále posiluje. Obranu pomůže vyztužit Buchta
PŘED SEZONOU

Osmadvacetiletý obránce Petr Buchta přestoupil dnes ze Zlína do MFK Karviná. Trenér Karviné Jozef Weber si od něj slibuje vyztužení obranných řad svého mužstva. Prý je to přesně ten hráč, kterého do svých řad potřeboval.

„Petr je zkušený hráč, kterého fanoušci, kteří sledují českou ligu, určitě znají. Minulou sezónu ukázal ve Zlíně svou kvalitu a my si od jeho příchodu slibujeme zkvalitnění obranné řady. Čekáme další těžkou sezónu a víme, že od dobré obrany se vše odvíjí,“ řekl k příchodu čerstvé karvinské posily sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

Spokojený z příchodu zkušeného zadáka je i trenér Karviné, Jozef Weber. „Znám ho z ligy samozřejmě, má velice dobrou obrannou činnost. Pro soupeře je to velice nepříjemný protihráč s vítěznou mentalitou. Přesně takového hráče tady potřebujeme a věřím, že to angažmá bude oboustranně povedené,“ neskrýval pro klubový web Weber radost z příchodu obránce, kterému zbývají tři zápasy k pokoření dvou seti odehraných zápasů.

Pro bývalého fotbalistu Zlína bude příští sezóna v nejvyšší soutěži již desátou, do které nastoupí. A zatím si na změnu dresu nestěžuje. „Kabina je dobrá, kluci jsou dobří fotbalisté. První pocity jsou opravdu jen pozitivní. Moc se na všechno těším, přeci jen jsem měl letní pauzu trochu delší,“ komentoval natěšený Buchta svůj přestup. Ten doposud v lize zaznamenal pět gólů a osm gólových přihrávek. V nejvyšší soutěži pak oblékal dres čtyř klubů – mateřské Zbrojovky, Bohemians Praha 1905, Jihlavy a Zlína.

Zdroj: www.mfkkarvina.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.