Nový stadion? Národ si ho zaslouží. Je jen otázka času, kdy bude minimálně pro 40 tisíc diváků, tvrdí Hašek

Nový stadion? Národ si ho zaslouží. Je jen otázka času, kdy bude minimálně pro 40 tisíc diváků, tvrdí Hašek

I když Euro vyvrcholilo teprve před pár dny, český národní tým už musí své myšlenky přeorientovat na to, aby se mu podařilo kvalifikovat na mistrovství světa, které se uskuteční v Kataru již příští rok.

Na MS už přeci jen reprezentace chyběla od roku 2006, čili 15 let. Jakou budoucnost má nynější soubor Jaroslava Šilhavého podle bývalého trenéra repre Ivana Haška?

"Neustále zdůrazňuji, že mužstvo by se mělo tvořit a stavět tak, aby mělo vrchol na mistrovství světa. Čeká nás už v příštím roce. Tomu současnému se dá máloco vytknout. Někdy to nebyla super podívaná, ale kluci to odpracovali. Makali odpovědně, poctivě, disciplinovaně pro tým. Já byl s nimi plně spokojen," pronesl v interview pro aktualne.cz bývalý kapitán Československa, jenž nechyběl na italském MS 1990.

V souvislosti s nedávno skončeným kontinentálním šampionátem a destinacemi jako Budapešť, Kodaň či Baku je někdejšímu prvnímu muži českého fotbalu líto, že se podobné akce nemohla zúčastnit také Praha. "Když si uvědomím, že my tohle nabídnout nemůžeme, je mi z toho smutno. Nemáme žádný s vyšší kapacitou než 20 tisíc diváků, to je na zemi, která psala takovou fotbalovou historii, trochu ostuda," přiznal na stránkách aktualne.cz sedmapadesátiletý stratég, který je momentálně na volné noze.

Myšlenky na národní stadion, ať už na Strahově nebo ve Stodůlkách, však existují a svou kapacitu by ostatně mohl rozšířit i vršovický Eden. Do budoucna je tedy ohledně velkokapacitní arény optimistou také on. "Určitě je to naše chyba. Pořád se objevují nějaké důvody, proč to nejde, proč se nestaví, je v tom i mnoho zákulisních zájmů. Přitom je v zájmu českého fotbalu a celého státu, aby tady takový stadion byl. Národ si ho zaslouží. Je podle mého jen otázka času, kdy bude minimálně pro 40 tisíc diváků," pronesl na aktualne.cz Hašek.

Národní tým absolvuje v roce 2021 nejvíc bitev v historii. Dění ho zavane i do Plzně či Ostravy...

Zdroj: aktualne.cz