Baník podepsal houževnatého exsparťana. Zatím ho ale ponechal na jihu země ve druhé lize...

Baník podepsal houževnatého exsparťana. Zatím ho ale ponechal na jihu země ve druhé lize...

Baník Ostrava, který má před sebou sobotní přípravnou odvetu s druholigovou Líšní, tento týden angažoval do svých řad mladého středopolaře Jiřího Boulu.

Dvaadvacetiletý fotbalista, jenž obdržel na nové adrese dlouhodobý kontrakt, se však na Bazaly nepřesunuje hned, ale zatím zůstává v jihočeském Táborsku, kde bude hostovat.

"Sledovali jsme ho v Táborsku několik měsíců. Je to defenzivní a houževnatý typ fotbalisty, mladý, perspektivní hráč, který má předpoklady se prosadit. Zatím ho ještě necháváme v Táborsku, ať může co nejvíce hrát," pronesl na fcb.cz sportovní ředitel Alois Grussmann.

"Nabídek jsem měl víc včetně ligy, ale Baník považuju v Česku za velký klub a ten zájem mě potěšil. Věřím, že v Táborsku ještě naberu další zkušenosti a budu o něco vyhranější," přidal sám střední záložník s tržní cenou okolo 200 tisíc eur.

Domluva je taková, že by měl Boula operovat v Táborsku až do konce ročníku 2021/2022, nicméně Baník si ho může v případě zájmu stáhnout zpět do svého kádru již v zimě.

Boula je odchovancem Sparty, ve které působil od roku 2011. V minulosti si krátce vyzkoušel také fotbal na ostrovech (Uni of Derby, Mickleover).

Kuchta na zkušenou do Championship? První nabídka Stoke City prý až tak atraktivní nebyla...

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.