Petráň se pod Strakou bude moci opět nakopnout: Vím, že se ode mě očekávají góly, budu se je snažit dávat

Petráň se pod Strakou bude moci opět nakopnout: Vím, že se ode mě očekávají góly, budu se je snažit dávat

Devětadvacetiletý forvard Michal Petráň pendluje po celou svou profesionální kariéru mezi první a druhou ligou, s tím, že branky v minulosti střílel za České Budějovice, Pardubice i Karvinou.

Aktuální situace ho zavála do Třince, kde ho vede František Straka. Na nové adrese se od něj nebude čekat nic jiného, než přesné zásahy...

"Vím, že se ode mě očekávají góly. Budu se snažit je dávat. V posledních druholigových sezonách se mi střelecky celkem dařilo. Díky tomu jsem dostal šanci zkusit si zahrát v Karviné první ligu. V Karviné jsem rok hostoval. Začátek byl velmi dobrý, ale pak se změnil trenér. Přišel kouč Jarábek, přivedl si své hráče a já už tolik prostoru nedostával. Pak navíc přišlo zranění a já už věděl, že se budu vracet do Pardubic," připomněl na webu fotbaltrinec.cz zkušený útočník.

Jak se vůbec zrodil jeho opětovný přesun na Moravu? "Jsem rád, že se Třinec ozval, tady se budu moci znovu nakopnout. Zdravotně už jsem v pohodě a mohu naplno hrát a trénovat. Důležité je naučit se vyhrávat v přípravě. Pak se to snadněji přenáší do mistrovských zápasů. Teď už bude záležet na mě, jak svou šanci využiji. Doufám, chytnu příležitost za pačesy. Snad se nám bude dařit, snad budeme v tabulce co nejvýše," přidal.

Proč odehrál v minulém prvoligovém ročníku na východě Čech pouhých 309 minut čistého času? Mohla za to výhradně konkurence v podobě Černého s Hufem? "Trošku líto mi to bylo. Mrzí mě, že jsem si nezahrál více a nepomohl klukům, ale potkala mě dvě nepříjemná zranění. Nejdříve jsem měl vyhozený ramenní kloub. Rehabilitoval jsem čtyři měsíce, a když jsem se dal do pořádku, pochroumal jsem si meniskus. V První lize za Pardubice jsem toho moc neodehrál. Ve většině zápasů jsem nastoupil na dvacet minut. Pár jsem jich odehrál. Nastoupil jsem i v Karviné, kde jsme vyhráli 2:1 a já dal gól. Z toho jsem měl velikou radost. V Pardubicích vždycky tam byla dobrá parta. Do ligy se postoupilo po 51 letech. Všichni byli v euforii, dařilo se celou sezonu, takže to bylo super," doplnil optimisticky naladěný Petráň.

Cienciala: Dukla je velký klub se skvělým zázemím a podmínkami. Byla to pro mě nejlepší možná varianta

Zdroj: fotbaltrinec.cz