Některé kluby by Součka chtěly hned, ale nemají na něj, tvrdí Paska. Sám si ho dovede představit i v Bayernu

Některé kluby by Součka chtěly hned, ale nemají na něj, tvrdí Paska. Sám si ho dovede představit i v Bayernu

To, že by šestadvacetiletý středopolař Tomáš Souček opustil londýnské Kladiváře již po roce a půl a jednapadesáti startech v Premier League, jeho agent Pavel Paska neočekává...

"Momentálně West Ham o případném transferu neuvažuje. Tomáše bere jako základ. Takový je plán klubu, navíc se neví, co bude s Ricem. Ale co se stane koncem srpna... Co se týká jeho cesty nahoru, jeho kariérního postupu, tak následující sezona bude pro Tomáše zlomová. Musí potvrdit výkony. Kluby v Anglii očekávají, jestli je zopakuje. Neříkám, že jako defenzivní záložník musí dát zase deset gólů, ale aby to potvrdil herně, osobnostně, aby byl vůdcem týmu. Pak by se mohl posunout do většího klubu, kde musíte jen jedno - od první minuty podávat jen ty nejlepší výkony. Některé kluby by ho chtěly hned, ale nemají na něj," uvedl v interview pro idnes.cz ostřílený manažer, jenž má v portfoliu také Adama Hložka, jenž nepochybně půjde ven do roka a do dne.

Bývalý slávista s minulostí ve Viktorii Žižkov i Liberci má podle specializovaného portálu transfermarkt.com tržní hodnotu okolo 40 milionů eur, což je zhruba miliarda korun. "Do přestupového byznysu tvrdě zasáhl koronavirus. Po celém světě. Existují rizika, kluby nemůžou plánovat. Nevědí, kolik vydělají na vstupném. A taky si musíme uvědomit, že mezi českou ligou a Premier League je obrovský rozdíl. Abyste mohli jít do velkého klubu, musíte se v elitní lize nejdřív aklimatizovat, chytit ten správný směr. Vždyť si vezměte, že kdo se ve velkém klubu chytil, nešel přímo z české ligy. Petr Čech přes Rennes, Rosický a Berger přes Dortmund, Šmicer přes Lens. U Součka je to podobné," podotkl na adresu rodáka z Havlíčkova Brodu idnes.cz citovaný Paska.

Sám by si ho dokázal představit také v bundeslize. "Určitě bych si ho dokázal představit ve dvou německých top klubech. Bayern, o němž se spekulovalo, nebyl cílová skupina. Ale já bych si to představit dovedl. Ale zůstaňme v Anglii. Myslím si, ve dvou určitě. A ty kluby to taky vědí," přiznal na idnes.cz šéf agentury ISM.

Necelá půlhodina ve společnosti sportovního ředitele Sparty? Rosický odpovídá letenským fanouškům...

Zdroj: idnes.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.