Tréninkové centrum Sparty má po stomilionové investici parametry srovnatelné s kluby z největších evropských lig

Tréninkové centrum Sparty má po stomilionové investici parametry srovnatelné s kluby z největších evropských lig

Sparta přestavovala a renovovala své tréninkové centrum na Strahově deset měsíců a do modernizace svého areálu, který bude k dispozici všem týmům včetně áčka, investovala téměř 100 milionů korun.

Příprava prvního mužstva, jemuž velí Pavel Vrba, se bude od sezony 2021/2022 odehrávat výhradně na Strahově. Letná bude plnit úlohu výhradně zápasového stadionu.

"Rekonstrukce a současně dostavba tréninkového centra na Strahově pro nás představovala klíčový projekt posledního období. Ve výsledku se jedná o významné vylepšení klubové infrastruktury, A-tým má nyní vytvořené podmínky, které jsou srovnatelné s vysokými evropskými standardy. Rekonstrukci jsme věnovali hodně energie a času, z našeho pohledu je to velký krok dopředu," pronesl na webu sparta.cz generální ředitel František Čupr.

Strahovská budova je nyní o patro bohatší a už má tři podlaží, s tím, že v interiéru získal A-tým 1200 m² plochy navíc. Přibyly tak kanceláře trenérů i realizačního týmu, nebo zasedací místnost. Zázemí se najde i pro klubové lékaře, fyzioterapeuty, maséry a kustody.

Necelá půlhodina ve společnosti sportovního ředitele Sparty? Rosický odpovídá letenským fanouškům...

"V rámci tréninkového centra budou mít nyní naši hráči k dispozici špičkové zázemí jak pro přípravu, tak pro následnou regeneraci či kvalitní stravování. V novém wellness budou moci využívat vířivku, saunu či kryokomoru, v nové posilovně se budou připravovat na moderních strojích od společností Keiser a BLK BOX," doplnil na sparta.cz ředitel komerčního úseku Tomáš Křivda, jenž přidal, že hráči budou mít k dispozici i ledový bazén či Kneippovy lázně, což je vodoléčba spočívající v ochlazování a ohřívání nohou, jež by měla urychlit regeneraci.

"Tréninkové centrum má nyní parametry srovnatelné s kluby z největších evropských lig. Pro Spartu je to velký krok kupředu, který pomůže v rozvoji nejen hráčům A-týmu, ale také ženám a především mládeži, která také bude využívat moderní zázemí. Cílem tréninkového centra Strahov je vychovávat hráče nejen pro A-tým Sparty, ale také pro celý český fotbal. To se nám dlouhodobě daří. Za 18 let jsme vychovali desítky fotbalistů, kteří hráli v první lize. Nyní k tomu budeme mít ještě lepší podmínky,“ uzavřel na klubovém webu manažer Tréninkového centra Strahov Oldřich Rott.

Bosák: Panákovi bych přál, aby se mu konečně splnil sen a mohl si zahrát za Spartu pořádnou porci utkání

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.