Exsparťan Fišl trochu doplatil na to, že Dukla chtěla změnit mužstvo a už je součástí Chrudimi

Exsparťan Fišl trochu doplatil na to, že Dukla chtěla změnit mužstvo a už je součástí Chrudimi

Druholigovou Chrudim posílili na startu léta jak osmadvacetiletý záložník Jan Řezníček, jenž má za sebou minulost v Pardubicích či Opavě, tak o pět let mladší středopolař Petr Průcha, který svého času kopal za Příbram a Vlašim.

Uprostřed července k nim přibyl jednadvacetiletý obránce Daniel Fišl, jenž ukončil své působení na dejvické Julisce a na příchodu se dohodl právě ve východních Čechách...

"Dan udělal v minulém roce slušný pokrok a odehrál některé dobré zápasy. Bohužel pro něj to vypadalo, že by ani v nové sezóně neměl jistotu základní sestavy," připustil na webu fkdukla.cz sportovní ředitel Dukly Jan Staněk.

"Trochu doplatil na to, že jsme chtěli mužstvo změnit. Určitě má ale perspektivu dalšího růstu, k tomu však potřebuje hrát a mít pevné zázemí svého klubu, proto jsme se rozhodli ho uvolnit na trvalý přestup. Neznamená to však, že se někdy v budoucnu na Duklu nevrátí,“ přemítal funkcionář Dukly, kterou čeká v pátek příprava proti Teplicím.

Fišl, jenž v uplynulém ročníku FNL zasáhl do 12 duelů, je odchovancem Sparty, který byl součástí Dukly od roku 2019, kdy přišel z Dynama České Budějovice. V minulosti prošel také Olympií Praha.

"Ať se Ti v novém angažmá daří, Dane!," zaznělo na stránkách fkdukla.cz na adresu vytáhlého zadáka. Soutěžní debut v nových barvách může zažít již 24. července v rámci prvního kola FNL proti rezervě Sparty.

Premiéra ale nejspíš přijde už v sobotní generálce v derby proti hradeckým Votrokům.

Kvalitu máme velkou. Podmínky pro boj o titul, tu jsou, tvrdí Dočkal. Co bude zásadní?

Zdroj: fkdukla.cz