Xhaka už svou budoucnost nechce spojit s Londýnem. Jak chce jít svému přesunu naproti?

Xhaka už svou budoucnost nechce spojit s Londýnem. Jak chce jít svému přesunu naproti?

Svou budoucnost v těchto týdnech řeší švýcarský záložník Granit Xhaka. Zkušený středopolař, který se svou zemí na letošním Euru překvapivě vyřadil v osmifinále Francii, by si rád na Emirates Stadium zabalil kufry a vydal se na Apeninský poloostrov, kde o něj projevuje zájem AS Řím.

Gunners v těchto dnech zvažují, zda má švýcarský záložník ostrovnímu týmu stále co nabídnout. Zatímco Kouč Mikel Arteta v něm vidí zkušenou oporu, o kterou se může opřít, vedení je názoru, že by mohl místo uvolnit někomu mladšímu s perspektivou.

Xhaka dal jasně najevo, že by se přesunu do italské metropole nebránil. Osmadvacetiletý záložník je poslední týdny spojován se zájmem Římanů a tamní kouč José Mourinho jej označil za jeden z hlavních letních cílů.

Příchodu na Stadio Olympico zatím ale brání částka, za kterou je londýnský klub ochotný svého hráče pustit. AS Řím nabídl 15 milionů eur plus případné bonusy, což se Arsenalu zdá být málo a čeká na vylepšenou nabídku. Podle listu Gazzeta dello Sport již kapitán Gunners jednal s Římany a nechal se slyšet, že by slevil na svých mzdových nárocích, jen aby se přestup zdárně uskutečnil.

Zdroj: gazzetta.it

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.