Arsenal se plácne přes kapsu. Za vytouženou posilu do defenzivy zaplatí rekordní sumu

Arsenal se plácne přes kapsu. Za vytouženou posilu do defenzivy zaplatí rekordní sumu

Arsenal se plácne přes kapsu. Za vytouženou posilu do defenzivy zaplatí rekordní sumu Londýnský klub nechce ponechat nic náhodou a hodlá rychle zapomenout na nevydařenou uplynulou sezonu. V té nové by mohl operovat kouč Mikel Arteta s celou řadou nových tváří v sestavě. Arsenal sice není v posledních letech lákavou adresou s ohledem na absenci v Lize mistrů, nově i v Evropské lize, ale zvučné jméno mu stále umožňuje lákat perspektivní tváře, třeba i za rekordní sumy.

Podle informací listu Daily Mail jsou Gunners již jen krůček od podpisu nové tváře do defenzivy. Arsenal se údajně dohodl s Brightonem na přestupu Bena Whitea, za kterého má zaplatit rekordní částku.

Za třiadvacetiletou hvězdičku mají Kanonýři uhradit celkem 50 milionů liber, což z něj udělá nejdražším obráncem v historii tohoto londýnského klubu. Spolupráce by měla být stvrzena podpisem smlouvy po lékařské prohlídce.

White byl součástí reprezentačního týmu na ME, který dokráčel až do finále, kde byla nad jeho síly Itálie. Talentovaný obránce ale do hry nezasáhl, čehož se nemusí obávat na Emirates Stadium. Nový kontrakt v délce pěti let je jasným signálem, že s ním je počítáno dlouhodobě. Arsenal tak uspěl v bitvě o jeho služby s Chelsea, Evertonem, Liverpoolem či Tottenhamem.

Zdroj: dailymail.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.