Baník porazil v generálce na ligu Zabrze, Hradec zvítězil i popáté

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili v generálce na novou prvoligovou sezonu polské Zabrze 3:1. Nováček nejvyšší soutěže Hradec Králové zdolal Chrudim 2:0 a v letní přípravě udržel stoprocentní úspěšnost. Mladá Boleslav pak završila přípravu triumfem 4:1 nad Žižkovem.

Baník v Zabrze poslal do vedení ve 27. minutě Buchta, na jehož trefu odpověděl Cholewiak. V závěru první půle však hostům vrátil náskok Kuzmanović a srbský útočník v 53. minutě přidal svůj druhý gól, čímž rozhodl o triumfu Slezanů.

To hráči Mladé Boleslavi rozhodli o vítězství nad Žižkovem už v úvodním poločase. Dvě branky vstřelila letní posila Fila, další gól přidal Skalák z penalty. Po změně stran za domácího favorita skóroval ještě Dancák. Středočeši tak vyhráli páté ze sedmi přípravných zápasů.

Górnik Zabrze - Baník Ostrava 1:3 (1:2)