Čerstvá posila Arsenalu Lokonga: Mohu hrát kdekoliv

Čerstvá posila Arsenalu Lokonga: Mohu hrát kdekoliv
PŘED SEZONOU

Londýnský Arsenal konečně dotáhl do finále příchod Alberta Sambi Lokongy z belgického Anderlechtu. A posila, u které se dlouho dopředu nevědělo, na jaké pozici by měla hrát, klidní obavy. Mohu hrát všude, říká o sobě.

Nejnovější článek v kabině Gunners hýří po příchodu na Emirates Stadium sebevědomím a je přesvědčen, že v dresu Arsenalu může hrát na jakékoliv pozici. Pokud by si měl ale vybrat, domnívá se, že by pro něj bylo nejlepší hrát defenzivního záložníka.

"Mohu hrát jako šestka (defenzivní záložník, pozn. red.) a můžu hrát jako i jako osmička. Umím hrát oba, ale lidé mi říkají, že jsem na lepší na pozici šestky," uvedl jednadvacetiletý záložník ve svém prvním rozhovoru pro londýnský klub. Lokonga hrál během svého působení v Anderlechtu a v belgických mládežnických týmech právě oba posty, ale, trenér Anderlechtu Vincent Kompany již v minulosti připustil, že pokud se má Lokonga stát defenzivním záložníkem, musí se v defenzivě trochu zlepšit.

Mladý Belgičan opustil Anderlecht po deseti letech. „Je to velký tah, protože jsem hrál za Anderlecht deset let, takže to bude můj první velký tah do jiné země," komentovala přestup posila, která londýnský klub vyšla na milionů liber (téměř půl miliardy korun). „Je to velký krok, ale cítím se sebejistě, protože ve fotbalovém světě musíte mít o sobě jistotu, ale já chci hrát v této lize a už se nemůžu dočkat, až začnu,“ zakončil.

Každému, koho jsem na stadion Rapidu vzal, vždycky spadla brada, varuje Spartu Maier

Zdroj: 90min.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.