Slavia se připravuje na Kolářův odchod. Než odejde, chci se od něj naučit co nejvíc, hlásí Mandous

Slavia se připravuje na Kolářův odchod. Než odejde, chci se od něj naučit co nejvíc, hlásí Mandous

Devětadvacetiletý Aleš Mandous, jehož nedávno představila jako jednu ze svých letních posil Slavia, má za sebou nejkratší dovolenou v kariéře. Po mistrovství Evropy měl totiž volno jen pár dnů...

"Ale nebyl jsem unavený, na Euru jsem nechytal, jenom trénoval. Navíc jsem se chtěl ke Slavii připojit co nejdřív, abych do mužstva co nejrychleji zapadl. Když jsem do Edenu dorazil k podpisu smlouvy a vstoupil jsem na stadion, vybavil se mi okamžitě svůj první zápas v české lize, který jsem absolvoval právě na Slavii. Byť jsme s Olomoucí tenkrát prohráli, mám na utkání krásné vzpomínky. Pamatuju se, že jsem si pořádně zachytal, zápas mi, myslím, vyšel," zavzpomínal na stránkách gol.cz strážce svatyně, jenž začal chytat nejvyšší soutěž až ve svých sedmadvaceti letech.

Řada lidí stále nechápe, proč vyměnil Sigmu za Slavii, kde má neotřesitelnou pozici Ondřej Kolář. "Že jsem zvyklý pravidelně chytat, budu mít hodně těžkou pozici se do brány dostat. Ano, i konkurence mezi tyčemi je ve Slavii největší v české lize, jenže jedná se o nejlepší klub v Česku, taková nabídka se prostě neodmítá. Angažmá ve Slavii mě můžu notně posunout dopředu. Jak tréninky, tak spoluprací s Ondrou Kolářem. Slavie se připravuje na jeho odchod, uvidíme, jestli někam přestoupí. Než odejde, chci se od něj naučit co nejvíc," ozřejmil v interview pro Gól nový svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Ve výhledu se vidí mezi třemi tyčemi vršovického "S" právě on. "Přišel jsem, abych klubu pomohl k dalším trofejím, k úspěchům v evropských pohárech. Chvilku asi bude trvat, než si zvyknu na styl, kterým Slavia dlouhodobě pod trenérem Jindřichem Trpšovským hraje. On i jeho asistenti po mně chtějí přece jen trochu jiné věci, než na které jsem byl poslední roky navyklý. Nějakou dobu potrvá, než je do sebe nasáknu. Potom uvidíme, kdy dostanu příležitost. Počítám, že ve Slavii si hodně zahraju nohama, má totiž založenou hru na rozehrávce odzadu. Gólmani musejí mít dobrou kopací techniku. Myslím, že tohle byl jeden ze zásadních důvodů, proč mě Slavia chtěla. Hra nohama mi nedělá problémy," zakončil na gol.cz Mandous, jenž v minulosti prošel Plzní, Strížkovem, Mostem i Žilinou a ve Fortuna:lize je právě teď na 47 startech.

Lingr by se radši potkal s Žalgirisem, se kterým by mohl pomoci i Berkovec. Co Kuchta a Köstl?

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.