Rada? Mám radši impulzivnější typy trenérů, než ty, kteří nic neřeknou, a nevíte, co si myslí, tvrdí Hübschman

Rada? Mám radši impulzivnější typy trenérů, než ty, kteří nic neřeknou, a nevíte, co si myslí, tvrdí Hübschman

Tomáš Hübschman, jenž oslaví za pár týdnů jubilejní čtyřicáté narozeniny, stále ještě neopustil prvoligová kolbiště. Na Střelnici setrvává i kvůli přítomnosti dvaašedesátiletého trenérského odborníka Petra Rady, jenž už úspěšně řídí severočeský celek od ledna 2018, čili tři a půl roku.

Prodlouženou rukou kouče je na hřišti právě i veterán s minulostí v Šachtaru Doněck. Sestavu s ním ovšem v žádném případě nekonzultuje. "Jsem rád, že pokračuje. Za něj Jablonec skončil v lize dvakrát třetí a dvakrát čtvrtý přes všechny problémy, kterými před sezonami procházel, dokázal z mančaftu vymáčknout maximum. Pohybovali jsme se na špici tabulky se Slavií, Spartou a Plzní, jejichž rozpočty jsou někde jinde. Je to jeho velká zásluha. Pro klub a nás hráče je dobře, že zůstává. Známe jeho reakce, jak se staví k některým zásadním věcem, je to lepší, než si zvykat na nového trenéra. Je přirozené, že se baví se staršími hráči, zeptá se mě třeba na můj názor, ale sestavu s ním nedělám! Rozhodnutí jsou vždycky na něm," informoval na stránkách Gólu velezkušený štítový záložník.

Temperamentní chování i koučování mu nikterak nevadí. "To k němu patří po celou kariéru, ponoří se do zápasu, hecuje nás od lavičky, a jak v něm adrenalin stoupá, tak se svlékne třeba i do trička, i když je venku teplota na zimní bundu. Upozorňuje nás hned na věci, které se mu na hřišti od nás nelíbí, má to takhle nastavené. Já mám impulzivnější typy trenérů radši než ty, kteří nic neřeknou, a nevíte, co si myslí. Dovedu si představit, jak asi trpěl doma u televize, když byl v karanténě, a my doma hráli se Zbrojovkou tak bídně. Když se vrátil zpátky k týmu, tak nám to i s desetidenním zpožděním pořádně v kabině vytmavil a my se pak rehabilitovali v příštím kole v podještědském derby v Liberci, kde Jablonec vyhrál snad teprve podruhé," připomněl kolega Martince, Pilaře, Doležala a spol., jehož vyjádření nabídl portál gol.cz.

Ve své kariéře už navíc jednou podobný trenérský typ zažil. "Připomíná mi Mirceu Lucesca, který mě vedl v Šachtaru. Ten taky pořád poskakoval podél postranní čáry, a kdy se mu něco v naší hře nelíbilo, tak nám to dal v kabině o přestávce nebo po zápase razantně najevo. Nezapřel svůj rumunský temperament," uzavřel exsparťan, jemuž by více vyhovoval model o osmnácti týmech a čtyřiatřiceti kolech, než systém s šestnácti celky a nadstavbou.

Kvalifikace LM a EKL: Rapid - Sparta, Plzeň - Brest. F:L: Sparta - Sigma, Zlín - Slavia. OH: Brazílie - Německo

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.