Tvrdík: Chceme znovu skončit v zisku, pomůžou nám k tomu i odchody, částka za Simu bude velmi příjemná

Tvrdík: Chceme znovu skončit v zisku, pomůžou nám k tomu i odchody, částka za Simu bude velmi příjemná
PŘED SEZONOU

Vloni Slavia skončila v zisku těsně pod 200 milionů korun a klub z pražských Vršovic by měl podle Jaroslava Tvrdíka profitovat i letos.

„Rozpočet jsme snižovali v loňském roce, kdy nám vypomohl půjčkou akcionář a snížením platů pomohli sami hráči. Bylo to asi o 30 procent. Finanční prostředky z půjčky akcionáře i ty, kterými nám pomohli hráči, jsme jim do konce loňského roku vrátili,“ sdělil Tvrdík na tiskové konferenci, jehož slova zveřejnil server aktualne.cz.

Kladné hodnoty na účtech by měly pokračovat i v letošní sezoně. „Slavia v předloňském roce dosáhla zisku, v loňském roce, v tom covidovém, se dokázala v zisku udržet. Skončila v zisku něco pod 200 miliony korun. Letos máme cíl opět udržet ziskovou Slavii, zisk by se měl pohybovat na úrovni 100 až 200 milionů korun,“ konstatoval předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Po příchodech Aleše Mandouse, Aihama Ousoue, Madse Emila Madsena, Srdjana Plavšiče, Ubonga Ekpaie a Ivana Schranze přijdou i odchody. „Pravděpodobně budeme ještě na příjmové stránce potěšeni nějakým odchodem. Primárně přestoupit by mohl Abdallah Sima, jsou tři konkrétní zájemci. Částka, za kterou ho případně prodáme, pro nás bude velmi příjemná. V této chvíli rozpočet na letošní i příští rok máme zajištěn,“ dodal boss Slavie.

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.