Hybš o zrušeném pravidlu o vstřelených brankách venku: Teď to bude jako v okrese, čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme

Hybš o zrušeném pravidlu o vstřelených brankách venku: Teď to bude jako v okrese, čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme
OBSAHUJE OHLASY

Viktoriány čeká ostrý start sezony, který odstartuje zápasem 2. předkola Evropské konferenční ligy proti Dynamu Brest. Plzeňský obránce Matěj Hybš je před zápasem dobře naladěn.

„Na zápas s Brestem se moc těším. První zápas je vždy důležitý, navíc jde o ostrý start do sezony. Bude to těžké, nicméně věřím, že jsme z přípravy dobře nachystaní. Udělali jsme, co jsme potřebovali a věřím, že vykročíme do sezony vítězně,“ věří Hybš, jehož slova nabídl klubový web fcviktoria.cz.

Západočeši jdou do utkání jako favorité, nicméně uznávají kvalitu soupeře. „Hrají ze zabezpečené obrany a na rychlé brejky. Asi největší vykřičník je u hrotového útočníka Bilenkije, jenž je velice nebezpečný,“ poukazuje bek Viktorky.

UEFA před novou sezonou zrušila pravidlo o brankách vstřelených na hřišti soupeře, což v mnohých případech rozhodovalo o postupu při nerozhodném stavu. „Stávalo se furt, že mančafty si doma kryly záda, aby náhodou nedostaly gól. Teď to bude jak v okresním přeboru –čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme. Bude to pro fotbal jedině dobře, bude to atraktivnější pro lidi. Věřím, že gólů budeme dávat dost a nebudeme jich tolik dostávat,“ pochvaluje si nové pravidlo někdejší hráč Sparty, Jihlavy, Jablonce či Liberce.

Viktorku poženou dopředu i fanoušci, kteří mohou stadion zaplnit z 50 procent kapacity. „Na fanoušky se všichni těšíme! Pět tisíc už je slušný počet, aby vytvořili atmosféru jako dřív. Bez diváků to nebylo ono. Může to být obrovská pomoc. Doufám, že nás přijdou podpořit a že se jim odvděčíme vítězstvím a dobrým startem do sezony,“ zakončil na webu fcviktoria.cz osmadvacetiletý někdejší mládežnický reprezentant.

Zdroj: fcviktoria.cz, sport.ceskatelevize.cz

Boleslav ulovila stopera, jenž působil v obou pražských "S". Se Suchým by měl tvořit ideální stoperskou dvojici, libují si v klubu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.