Pro Slávistu Holeše bylo EURO velkou zkušeností. Nestihl se ale poznat s novými posilami

Pro Slávistu Holeše bylo EURO velkou zkušeností. Nestihl se ale poznat s novými posilami
PŘED SEZONOU

Tomáš Holeš se rozpovídal pro klubový web Slavie o tom, jak si užil mistrovství Evropy, ale i o tom, jak vidí posily sešívaných a o jeho nadcházejícím programu. Na první kolo totiž dostal od kouče Trpišovského volno.

„Hrát na takovém turnaji byla velká zkušenost, před rokem by se mi o tom ani nesnilo. Potkali jsme velké a hodně dobré týmy, skvělé hráče," komentoval Holeš už uplynulý evropský šampionát. „Je to asi můj nejdůležitější gól v životě, dá se říct, že jsem tou trefou poslal český tým do čtvrtfinále. Bylo to hodně důležité a měl jsem i štěstí, že mě tam Tomáš Kalas takhle našel. Byl to skvělý pocit na krásném stadionu před českými fanoušky. Hrozně jsem si to užil," vidí zpětně slávistický záložník svou osmifinálovou branku proti Nizozemsku. Právě Holeš dal letos už jeden významný gól ve čtvrtfinále loňského ročníku Evropské ligy Arsenalu.

„Dostali jsme dva týdny volna, s čímž jsem ani nepočítal. Potěšilo mě to. Čas jsem samozřejmě věnoval rodině, byli jsme v Itálii u moře, takže jsem si odpočinul dostatečně, v hlavě i fyzicky. A teď už se zase těším na zápasy a na kluky, až budeme společně trénovat," prozradil záložník sešívaných, jak strávil dovolenou. „Trenér s námi v prvním kole ještě nepočítá, máme vlastní program. Hodně kondiční, abychom byli připraveni na náročnou sezonu. Takže já do zápasu nezasáhnu, ale samozřejmě budu fandit klukům. Zlín na start sezony není vůbec jednoduchý soupeř," poznamenal.

 A jak vidí reprezentační středopolař posily úřadujícího mistra? „To jsou hráči, které z české ligy dobře znám. Patřili mezi nejlepší hráče minulé sezony, jsem rád, že nás posílí, pomůžou nám a že si s nimi zahraju," řekl na adresu Schranze, Ekpaie, Plavšiće a Mandouse. Zároveň ale uvedl, že jsou pro něj neznámou další posily Madsen s Ousouem. „Přichází ze zahraničí, úplně je neznám. Ale vím, že trenéři by nikdy nepřivedli nikoho špatného. Těším se na ně, uvidíme, jak budou vypadat na tréninku," naznačil, že se s nováčky v české soutěži ještě úplně nestihl poznat.

Fortuna liga se vrací! V jakém formátu se bude hrát a vysílat? A jak do ní promluví strašák jménem covid?

Zdroj: www.slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.