Krmenčík? Má možnost se dotknout stropu. Bude otázka, jestli už se ho dotkl, nebo ho to ještě čeká...

Krmenčík? Má možnost se dotknout stropu. Bude otázka, jestli už se ho dotkl, nebo ho to ještě čeká...

Osmadvacetiletý reprezentační forvard Michael Krmenčík by měl přijít do Edenu na roční hostování s povinnou opcí, která by se v případě slávistického postupu do Ligy mistrů změnila v přestup a do Brugg by mělo putovat 2,5 milionu eur, čili zhruba 65 milionů korun.

Děje se tak na přání hlavního kouče Jindřicha Trpišovského, jenž o explzeňského střelce projevil zájem a je přesvědčen o tom, že by z něj mohl vydolovat ještě více, než jeho trenéři ve Viktorii, Bruggách nebo Paoku Soluň...

"Michael je v podobném režimu jako kluci z nároďáku. Pořád je hráč Brugg, takže jede podle jejich programu. Má volno a připravuje se individuálně. Ve své kariéře si prošel různými věcmi. V době největší sportovní výkonnosti ho postihlo velké zranění. Pak odešel do zahraničí, kde se jeho první angažmá z nějakých důvodů nevyvíjelo podle jeho představ," zrekapituloval jeho poslední období bývalý šéf Žižkova či Liberce.

"Myslím si, že by se mohl v případě pozitivního přístupu dostat ještě na větší výkonnost a větší kondiční připravenost. Byl v jednom prostředí v Česku, pak ochutnal zahraničí. Dostává se do nejlepšího věku, také v osobní rovině má vše v pořádku. Má před sebou nejlepší roky kariéry. Útočníci a ofenzivní hráči je většinou prožívají v době nad 27 let, to vidíme třeba u Roberta Lewandowskiho. Střelci jsou většinou na vrcholu svého potenciálu kolem třiceti let. My věříme, že je v nejlepší věku a že ještě nenaplnil celkový potenciál, kam by se mohl dostat. Vždy ho něco zastavilo," pokračoval ve vyprávění nadřízený reprezentantů Holeše, Provoda, Ševčíka a spol.

"Má ideální rozpoložení, zkušenosti se zahraničím a s Českem. Má děti a rodinu. Věřím, že je fotbalu schopný dát všechno. Má možnost se dotknout stropu. Bude otázka, jestli se už stropu dotkl, nebo ho to v kariéře ještě čeká, bude záležet na okolnostech a také na něm, jak k nám do týmu zapadne,“ uzavřel na webu slavia.cz uznávaný odborník ze Sinobo Stadium, jenž udělal z vršovického "S" vládce posledních let.

Nadstavba v české lize? Ano. Ale ve dvou skupinách – o titul a o záchranu! Prostřední „skupinu o nic“ zrušme!

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.