První muž Dukly: Očekávám, že projevíme bojovnějšího ducha a lepší morální vlastnosti než v minulé sezoně

První muž Dukly: Očekávám, že projevíme bojovnějšího ducha a lepší morální vlastnosti než v minulé sezoně
OBSAHUJE VIDEO

S jakými cíli a ambicemi vstupuje do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže Dukla? Na tiskové konferenci o tom promluvili jak předseda představenstva Bohumil Paukner, tak výkoný ředitel David Šrámek a sportovní manažer Jan Staněk.

"Od nové sezóny očekávám, že mužstvo projeví bojovnějšího ducha a lepší morálně volní vlastnosti, než tomu bylo v sezóně minulé, že bude výsledkově úspěšnější a že naši fandové budou chodit tým podporovat bez ohledu na to, jak se momentálně daří či nedaří. Že se klubu dostane podpory z municipálních zdrojů v míře, která by byla alespoň poloviční ve srovnání s našimi mimopražskými konkurenty a že nová sezóna přinese růst počtu pražských hřišť a tréninkových ploch pro mládež, zvýšení investic do sportovní infrastruktury z veřejných zdrojů a masivní podporu rozvoje fotbalu v Praze," uvedl na webu fkdukla.cz její šéf.

Šrámek doplnil, že Dukla vstupuje do další etapy s celou řadou personálních i provozních změn. "Jsem rád, že se nám povedlo na Julisce zrealizovat opravy a rekonstrukce, které probíhaly v mezisezonní přestávce (zrekonstruované VIP prostory, nový vzhled televizních věží, vyčištění a revitalizace umělohmotných sedaček na hlavní tribuně a mnoho dalšího). Zlepšovat prostředí na Julisce se budeme snažit i nadále, aby se u nás cítili dobře jak naši fanoušci, tak i partneři klubu a čestní hosté. Až to epidemiologická situace dovolí, chceme přicházet se zajímavými předzápasovými programy a poločasovými aktivitami. Věřím, že v nové sezoně navážeme na zvyšující se příjem drobných sponzorských darů a budeme pokračovat v úspěšných marketingových aktivitách a propagaci klubu na sociálních sítích. Náš obsah byl za minulou sezonu vůbec poprvé oceněn prvním místem v soutěži Lukáše Přibyla, jež se uděluje za práci klubového marketingu a PR," připomněl výkonný ředitel.

Ke sportovním věcem se následně vyjádřil také sportovní ředitel s funkcionářskou minulostí ve Vysočině Jihlava. "Do nové sezóny hledíme s velkým očekáváním, neboť se v našem týmu (hráčském i realizačním) udála celá řada změn. Budeme chtít hrát aktivní, přímočarý, běhavý fotbal, ve kterém bude hodně napadání, abychom ztracené míče získali co nejdříve zpět. Pokud chceme pomýšlet na úspěšný ročník, musíme se zásadně zlepšit hlavně v domácím prostředí, kde jsme loni fanouškům moc radosti neudělali. Týmu, který se zde vytvořil, věřím a jsem přesvědčen, že je v jeho silách dosáhnout výrazně lepší umístnění než Dukla dosáhla v roce minulém. Proměnilo se celkem dost hráčů, což bylo po minulém roce naším cílem. Od nových hráčů očekáváme oživení jak po fotbalové, tak i po lidské stránce," zakončil na klubovém webu Staněk.

Dejvický soubor kouče Bohuslava Pilného jde poprvé do akce již v sobotu 24. července proti Vyškovu, což je nováček soutěže.

Jarolímova Boleslav v létě kvalitně posílila a chtěla by zaujmout diváky

Zdroj: fkdukla.cz