Houska věděl o vábení ze Střelnice dlouho: Hodně o mě stál trenér i majitel klubu, to pro mě bylo důležité

Houska věděl o vábení ze Střelnice dlouho: Hodně o mě stál trenér i majitel klubu, to pro mě bylo důležité

Jablonec získal před začátkem nové sezony další posilu, tou se stává záložník David Houska. 

Osmadvacetiletý ofenzivně laděný hráč putuje na sever Čech z Olomouce, kde mu vypršela aktivní smlouva. Svému novému zaměstnavateli se upsal na dva roky a už teď se nemůže dočkat, až načne novou kapitolu své kariéry.

„Po těch letech v Olomouci jsem hledal novou výzvu a přes léto se to řešilo. Nabídek bylo více, ať už ze zahraničí nebo tady z Čech. S Jabloncem jsem byl v kontaktu dlouho, hodně o mě stál trenér i majitel klubu. To pro mě bylo důležité. Těším se na novou výzvu, jsem plný očekávání a natěšenosti začít trénovat a hrát,“ prozradila nová posila krátce po přestupu klubovému webu.

Jablonec je pro Housku prvním velkým krokem mimo své stabilní prostředí. Dlouhých třináct let totiž působil v Sigmě, s níž zažil dobré i zlé. Nejraději určitě vzpomíná na evropské poháry, kromě nich si stihl připsat i jeden start za národní A-tým. Jeho celková bilance v rámci nejvyšší české soutěže čítá 169 startů a 21 branek.

Svěřenci Petra Rady otevřou nový ročník domácím zápasem proti Baníku Ostrava. Utkání začne již tuto sobotu od 16 hodin. Živě nám jej nabídne stanice O2 TV Fotbal.

Baník se dočasně zbavuje Nigerijce Tijaniho. Která druholigová značka se o něj přihlásila?

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.