Jílek se vrací na Spartu! Nevyužitá příležitost, ale už je to pryč, říká kouč Sigmy o letenské štaci

Jílek se vrací na Spartu! Nevyužitá příležitost, ale už je to pryč, říká kouč Sigmy o letenské štaci

Plný elánu napsat svůj nový fotbalový příběh je trenér olomoucké Sigmy Václav Jílek. Ten věří, že se mu po návratu na Hanou povede mnohem lépe než při jeho posledním angažmá, kdy prožil výbuch ve Spartě. A začíná vskutku stylově. Tedy duelem právě na Letné! 

 "Pikantní zápas. První kolo na Spartě, v tom třetím jedeme na Slavii. Beru to jako příležitost ukázat, že jsme schopni se připravit na silné a kvalitní týmy, které mají ty nejvyšší ambice. Pro mě se nic nemění. Nejde o to, že Jílek bude hrát proti Spartě, ale abychom připravili mužstvo a byli schopni domácím konkurovat," uvedl v rozhovoru pro Sport.cz trenér Sigmy, jehož si do Sparty vybral před dvěma lety přímo sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický.

Jílek by pro něj tehdy první volbou. V jeho žebříčku se nacházel dokonce i před současným koučem Letenských Pavlem Vrbou, jenže úspěch se nedostavil. Ba co víc, Jílek vydržel u kormidla Sparty jen půlroku a už po prvním jarním kole byl od týmu odvolán.

"Byla to nevyužitá příležitost, člověk o tom hodně přemýšlel. Zpětně si vyhodnocuje některé kroky a rozhodnutí. Něco se určitě dalo udělat jinak, ale čas nevrátíte. Dost věcí se podařilo změnit, ale výsledkově, respektive bodově, to bylo málo. Už je to však pryč. Teď jsem nastavený na Sigmu. Chceme odvést společně co nejlepší práci a uspět," háže Jílek Spartu za hlavu.

Do Sigmy se vrátil s cílem hrát moderní a kombinační fotbal, který se bude líbit fanouškům. "Na poháry ale nemyslíme. Pohárová Evropa je odměna, která musí být podložená kvalitními výkony. A to není krátkodobá záležitost. Chceme mít nastavený koncept ve smyslu principů hry, kterou bychom rádi předváděli," konstatoval Jílek.

S posílením kádru je spokojený. Sice přišel o gólmana Aleše Mandouse, který zamířil do Slavie, jeho tým však posílil o navrátilce Václava Jemelku, brněnského útočníka Antonína Růska či defenzivního záložníka Jana Sedláka. Vítaný je hlavně comeback stopera Jemelky, který minulý ročník strávil v belgickém Leuvenu. Ten však na něj neuplatnil opci.

"Rozumím tomu, že Venca má velkou chuť pokračovat v nějakém dalším zahraničním angažmá. Pokud se něco objeví, určitě mu nebudeme bránit. Na druhou stranu, pokud by nabídka nepřišla, musí být připravený stoprocentně odtrénovat a odehrát utkání za Sigmu. Každopádně po zdravotních problémech začal naplno trénovat teprve v pondělí," poznamenal Jílek.

Další změny v týmu teď nejsou na pořadu dne. "Z větší části je kádr momentálně uzavřený. Jsme připraveni ještě případně řešit post křídelního a středového hráče. Ale je to spíš věc našich možností a příležitosti," uzavřel Jílek.

Zdroj: Sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.