Vysněná posila pro Rudé ďábly! Rychlík Sancho už patří United, kolik dukátů je stál?

Vysněná posila pro Rudé ďábly! Rychlík Sancho už patří United, kolik dukátů je stál?

Kruh se uzavírá. Talentovaný útočník Jadon Sancho už opět patří klubu z Manchesteru. Ovšem ne City, odkud před čtyřmi lety přestoupil do Dortmundu, nýbrž rivalovi z United. S vedením Rudých ďáblů podepsal hned pětiletý kontrakt. 

Rychlonohý forvard byl jasnou prioritou United pro toto transferové období. Kluby se na jeho přestupy dohodly už před evropským šampionátem a v pátek pak na smlouvě přibyl nejdůležitější podpis ze všech. Tedy ten samotného Sancha!

"Příležitost přestoupit do Manchesteru United je pro mě splněný sen a už se nemohu dočkat, až si vyzkouším Premier League. Máme mladý a nesmírně kvalitní kádr, společně můžeme dosáhnout na velké věci," uvedl jednadvacetiletý Sancho, který by měl patřit k ozdobám příštího ročníku. I proto za něj Manchester poslal do Německa hned 73 milionů liber, tedy lehce přes dvě miliardy korun!

Sancho strávil v Dortmundu celkem čtyři roky, během kterých nasázel za první tým nastřílel 50 gólů. „Vždy bude vděčný Dortmundu, že mi dal příležitost za něj hrát. Byť jsem věděl, že jednoho dne do Anglie zase vrátím,“ podotkl Sancho.

"Jadon je přesně ten typ hráče, kterého jsem chtěl získat. Jedná se o kvalitního fotbalistu a skvěle zapadne do tradic Manchesteru United. V nejbližších letech bude velmi důležitou součástí našeho týmu," prohlásil manažer United Ole Gunnar Solskjaer.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.