Druhý poločas jsme měli zvládnout líp, řekl zklamaný trenér Baníku po utkání

Druhý poločas jsme měli zvládnout líp, řekl zklamaný trenér Baníku po utkání
OBSAHUJE OHLASY

Podle trenéra Baníku Ostrava Ondřeje Smetany byl Jablonec ve vzájemném zápasu lepší v prvním poločase. A i když ve druhé půli Baník dokázal srovnat vývoj hry, v závěru utkání svěřenci kouče Smetany v obraně chybovali a Jablonec z toho stihl dát gól, na který už Baník nedokázal reagovat.

„Že nemáme minimálně bod, jsme hodně zklamáni. To musíme přiznat. Nezačali jsme špatně tady, ale potom ten první poločas ovládal Jablonec. Byl lepší tým. My jsme to dotáhli, ten příznivý remízový výsledek do druhého poločasu a tam si myslím, že druhý poločas se ta hra vyrovnala,“ hodnotil viditelně zklamaný trenér Baníku zápas pro O2 TV Sport. „Mohli jsme jít do vedení, místo toho dostaneme gól dvě minuty před koncem ze situace, kterou jsme měli pohlídat, nebo ze které bychom neměli dostat gól. Takže o to víc to mrzí,“ poznamenal.

„Ty šance, které jsme si vypracovali minimálně jednu jsme měli proměnit. Ale na to se nemůžeme vymluvit. Jablonec hrál dobře, Jablonec byl lepší první poločas. Jak říkám, druhý poločas se to trochu vyrovnalo. Na to jsme čekali, že pak půjdeme do protiútoku, nebo že se nám otevřou ty prostory a okna. Mohli jsme to zvrátit na naši stranu, nestalo se. Bohužel. Musíme se z toho poučit a příští zápas doma bodovat na plno,“ vysvětlil pro televizi teprve jednačtyřicetiletý trenér Ostravy.

„My jsme dneska proti takovému týmu jako je Jablonec, jsme potřebovali hlavně v tom středu být kompaktnější a silnější a mít více odražených míčů. Tam nás Jablonec přehrával,“ opakoval posléze Smetana svá slova.  „I přesto všechno jsme ten druhý poločas měli zvládnout,“ dodal na závěr pozápasového rozhovoru sebekriticky trenér Baníku.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.