Fortuna liga: Plzeň s Boleslaví ubránila tři body. Výhru slaví též Slovácko a Budějovice. Kuchta vystřelil výhru Slavii ve Zlíně

Čtyřmi zápasy dnes pokračuje česka nejvyšší fotbalová soutěž. Od 16. hodin vyzvala kvalitně posílená Boleslav ve Štruncových sadech Plzeň. V pěkném souboji nakonec oslavili vítězství domácí Plzeňáci. V souběžně hraných utkání pak fotbalisté Slovácka udolali liberecký Slovan a Dynamo České Budějovice na svém hřišti zdolalo po boji fotbalisty Teplic. Slávie se dlouho nemohla proti Zlínu prosadit, ale spasil ji v 70 minutě Kuchta.

Plzeň - Mladá Boleslav::

Boleslav v údodu první půle byla aktivnějším mužstvem, ale spostupem času domácí fotbalisté svou hru oživili a povedlo se jim vstřelit dvě rychlé branky, po kterých se fotbalisté z města aut už pouze na hřšti herně trápili. Skóre zápasu otevřel v osmadvacáté minutě Jean-David Beauguel, kterému míč skvěle připravil Miroslav Káčer. Druhou branku přidal o osm minut později Radim Řezník, který se výborně zorientoval u pravé tyče Šedy. Plzeňský krajní bek se tak trefil proti týmu, ve kterém hrál letos na jaře.  Ve druhém poločase byla jasně lepší Mladá Boleslav, která se drala za vyrovnáním. Nakonec se však Středočechům povedlo pouze snížit poté, co aktivní Brazilec Everton obešel v 62. minutě Řezníka i Káčera a připravil ideální střeleckou pozici pro Škodu, který snížil na konečných 2:1. I když se Boleslav snažila i nadále, druhou branku prostě nevstřelila.

Dynamo České Budějovice - Teplice:

V nepříliš záživném utkání byli mírkě aktivnější fotbalisté Teplic, kteří si v první pětačtyřicetiminutovce vytvořili několik slibných šancí, po kterých musel zasahovat brankář domácích Vojtěch Vorel. Nic z toho ale hosté z lázeňského města nevyužili, takže stav utkání po první půli byl bezbrankový 0:0. Ve druhé půli se trenér Budějovic David Horejš pokusil střídáním oživit své mužstvo, což se mu částečně povedlo. V 62. minutě proletěl Čoličův centr zprava až k Mihálikovi, který svou střelou překvapil teplického brankáře Grigara. To bylo z nezáživného utkání vše.

Liberec - Slovácko:

Na stadionu u Nisy toho moc v prvním poločase k vidění mnoho nebylo. Domácí hra byla nepřesná a hosté z Uherského Hradiště byli možná trochu unavení po zápase Konferenční ligy v Plovdivu. Přesto to byli právě fotbalisté Slovácka, kdo otevřel skóre utkání. Po půlhodině hry se totiž ve vápně hezkým otočením uvolnil Petržela a střelou na přední tyč překonal Knoblocha. Liberec v prvních 45 minutách nic pořádného nepředvedl.

Domácí trenér Hoftych poslal do druhé půle druhého útočníka Rondiče a Severočeši přidali. Do dobré šance se dostal Nečas a Gembický, ale proti Bajzovi neměl ani jeden štěstí. Naděje svitla Liberci v 69. minutě, když střídající Cicilia po pěti minutách na trávníku "sestřelil" Gebre Selassieho a rozhodčí Machálek ho rovnou vyloučil. Tým z Uherského Hradiště za posledních sedm ligových utkání v Liberci obdržel sedm červených karet a navíc v nich čelil stejnému počtu penalt. Domácí Liberec měl sice v přesilovce územní převahu, ale k vyložené šanci se přes spolehlivou obranu Slovácka nedostal a utkání tak prohrál.

Zlín - Slavia Praha:

V úvodu zápasu čelil velkému náporu domácích, ale Hrubý mířil je do rukavic Koláře a Poznar hlavičkoval nad. Postupem času ale favorizovaná Slávie vyrovnala hru a získala i mírnou převahu a ve 20. minutě jen o kousek minula Traorého střela břevno Dostálovy branky. Ve 37. minutě pak prokličkoval Stanciu zlínskou obranou, ale nezakončil přesně. První poločas tak skončil berbrankovým stavem 0:0.

Po změně stran posílil ofenzívu Pražanů Schranz, ale favorit se jen těžko dostával do dobře zformované obrany Zlína. Radost tak trenérovi Trpišovskému udělal až v 70. minutě Kuchta poté, co Oscar našel v šestnáctce Kuchtu, na jehož střelu do šibenice Dostál nestačil. Kuchta dal v letošsním kalendářním roce Zlínu již čtvrtý gól. V lednu se tam hattrickem podílel na výhře Slavie 6:2. Po Kuchtovi mohl navýšit vedení Schranz, ale jeho ránu vyrazil zlíský brankář mimo.Hned po něm mohl navýšit skóre Schranz po přihrávce Stancia, ale zlínský gólman ránu vyrazil mimo tyče. Slávie už do konce utkání hru pouze kontrolovala a niz důležitého se již nestalo.

FORTUNA:LIGA, 1. KOLO:

Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

Branky: 28. Beauguel, 36. Řezník – 62. Škoda.
Žluté karty: Ndiaye – Karafiát, Douděra.
Domácí: Hruška – Řezník (67. Falta), Pernica, Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba (80. Ba Loua), Šulc (86. Hlavatý), Káčer (86. Janošek), Mosquera – Beauguel (67. Chorý). Trenér: Bílek.
Hosté: Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler (86. Plechatý) – Matějovský (72. Smrž), Dancák – Skalák (55. Fila), Ladra (86. Píchal), Ewerton – Škoda. Trenér: Jarolím.
Rozhodčí: Berka – Vlček, Váňa – Adam (video).
Diváci: 4 321 (omezený počet).

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branky: 31. Petržela.
Žluté karty: Nečas, Koscelník, Gebre Selassie – Divíšek, Mareček, Svědík (trenér), Sadílek.
Červená karta: 69. Cicilia (Slovácko).
Domácí: Knobloch – Koscelník, Mikula, Purzitidis, Fukala – Havelka, Gebre Selassie – Nečas (81. Faško), Matoušek (62. Gembický), Mészáros (46. Rondič) – Rabušic (71. Novotný). Trenér: Hoftych.
Hosté: Bajza – Reinberk (84. Kalabiška), Šimko, Kadlec, Divíšek – Daníček, Mareček (56. Havlík) – Petržela (56. Navrátil), Sadílek, Holzer (64. Kohút)  Jurečka (64. Cicilia). Trenér: Svědík.
Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Vodrážka – Hrubeš (video).
Diváci: 2499 (omezený počet).

Dynamo České Budějovice – Teplice 1:0 (0:0)

Branky: 62. Mihálik.
Žluté karty: Klíma – Hrabovský, Leška – Julínek (video).
Domácí: Vorel – Čolič, Havel, Králik, Skovajsa – Čavoš, Hellebrand (57. Javorek) – Mihálik, Hora (77. Valenta), Mršič (57. Brandner) – Škoda (89. Bassey). Trenér: Horejš.
Hosté: Grigar – Vondrášek (20. Černý), Knapík, Chlumecký, Hyčka (82. Droenhle) – Laňka, Trubač (70. Krunert), Jukl, Mareček, Moulis (70. Švanda) – Ledecký (70. Mareš). Trenér: R. Kučera.
Rozhodčí: Skovajsa, Vorel – Ledecký, Černý.
Diváci: 2147 (omezený počet).

Zlín - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branky: 70. Kuchta.
Žluté karty: Conde – Trpišovský (trenér).
Domácí: Dostál – Vraštil, Cedidla, Procházka, Matejov (73. Simerský) – Hlinka, Conde (62. Janetzký) – Dramé (79. Tkáč), Hrubý (79. Fantiš), Reiter (73. Čanturišvili) – Poznar. Trenér: Kalivoda.
Hosté: Kolář – Bah, Kúdela, Kačaraba, Oscar – Traoré – Ekpai (60. Van Buren), Stanciu (90+1. Zima), Lingr (46. Schranz), Plavšič (73. Musa) – Kuchta (73. Samek). Trenér: Trpišovský.
Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Dresler – Pechanec (video).
Diváci: 4112 (omezený počet).

Odstartovala 2. Bundesliga. Je plná tradičních německých klubů. Podívejte se na deset nejvýznamnějších přestupů