Polák Lewandowski opět zvolen nejlepším fotbalistou v Německu

Polák Lewandowski opět zvolen nejlepším fotbalistou v Německu

Stejného držitele jako před rokem má trofej pro nejlepšího fotbalistou sezony v Německu. V anketě časopisu Kicker jím byl totiž opětovně zvolen útočník Bayernu Mnichov Robert Lewandowski. Na druhé pozici skončil Lewandowského spoluhráč Thomase Müllere a třetí pak útočník Borussie Dortmund Erling Haaland.

"Uvědomuji si, jak velká je to pocta. Jsem na to hrdý," řekl k zisku této individuální trofeje dvaatřicetiletý Lewandowski, jenž svými 41 ligovými brankami v sezoně překonal rekord Gerda Müllera ze sezony 1971/72. Lewandowski obdržel od německých novinářů 356 hlasů, druhý Müllere 41 a třetí Haaland 38.

Lewandowski se stal zároveň prvním polským fotbalistou, který získal Zlatou kopačku, tedy cenu pro nejlepšího střelce evropských soutěží. "Na tento počet gólů jsem velmi hrdý a vzhledem k mému zranění jde jistě o mimořádný výkon," doplnil Lewandowski.

Cenu pro nejlepšího trenéra obdržel Thomas Tuchel, kterému se povedlo vyhrát s Chelsea Ligu mistrů. "Beru to jako ocenění pro celý tým, protože se mám za týmového hráče," řekl. Anketu mezi fotbalistkami pak ovládla Rakušanka Nicole Billová hájící barvy Hoffenheimu.

Odstartovala 2. Bundesliga. Je plná tradičních německých klubů. Podívejte se na deset nejvýznamnějších přestupů

Zdroj: Šport.sk a Sport.cz