Zaplať pánbůh za ten gól. Škoda, že jsme nezjednodušili hru, mohlo to být lepší, řekl Svědík, který se Slováckem přepsal historii

Zaplať pánbůh za ten gól. Škoda, že jsme nezjednodušili hru, mohlo to být lepší, řekl Svědík, který se Slováckem přepsal historii
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Martin Svědík, který v loňském roce dotáhl Slovácko po osmnácti letech k účasti v evropských pohárech může po utkání s Libercem slavit další privilegium. Poprvé v historii totiž celek z Uherského Hradiště vyhrál na Stadionu u Nisy a bere ze zápasu plný počet bodů. Svědík pro O2 TV Sport po zápase vítězné klání i zhodnotil.

 „Náročné jsme si to udělali sami druhým poločasem, do kterého jsme měli špatný vstup. Nezachytávali jsme odražené balóny. Liberec zjednodušil hru. Dal tam druhého útočníka. V momentě, kdy jsme se z toho vymanili, tak prostě rejži potom za pět minut udělal faul. Hráli jsme v oslabení a samozřejmě to pro nás nebylo příjemné,“ hodnotil náročný trenér hru svých svěřenců.

Svědík rovněž pochválil své hráče za práci ve vlastním pokutovém území. „Liberec herní způsob nezměnil ani po vyloučení. Nakopával dlouhé míče, takže to bylo o tom pozorně sbírat každý balón, pozorně dohrávat každou situaci v šestnáctce. Tam si myslím, že jsme zase pracovali velmi dobře,“ ocenil práci svých svěřenců trenér, který Slovácko dotáhl k historicky první výhře v Liberci.

„Také musím kluky pochválit za první poločas, protože tam jsme byli lepší a aktivnější. Je jenom škoda, že jsme si nevypracovali více šancí. Myslím si, že kdybychom to trochu zjednodušili, více se tlačili do koncovky. Myslím tím centrované míče, které mohly být přesnější, tak těch gólů mohlo být i víc,“ litoval kouč Slovácka v rozhovoru pro O2 TV Sport nevyužitých šancí. „Ale zaplať pánbůh za ten jeden gól, co jsme dali. Pěkná akce. Milan to zakončil a dohráli jsme to do zdárného konce. Takže jsme rádi, že jsme to uhráli,“ zakončil Svědík svůj pohled na zápas.

Horejš po utkání s Teplicemi neskrýval radost: Jsme rádi, že jsme to ubojovali. Mihálik zvládl svou roli

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.