Zrmhal: Líbí se mi Weissova skladba tréninků, ale zatím jsem toho ještě za Slovan mnoho neodkopal

Zrmhal: Líbí se mi Weissova skladba tréninků, ale zatím jsem toho ještě za Slovan mnoho neodkopal

Osmadvacetiletý záložník Jaromír Zmrhal v rámci svého úprku z Brescie ozřejmil, že Slavia žádný zájem neprojevila a byť o něj Mladá Boleslav stála, vyvázání z platného kontraktu na Apeninském poloostrově pro ni bylo příliš drahé.

Také proto se nakonec ocitl u Dunaje. "Karol Kisel s Martinem Latkou, kteří mě manažersky zastupují, se mi ozvali, že má zájem bratislavský Slovan. Ptali se mě, jestli bych o tohle angažmá stál. Řekl jsem, že jo, Slovan si dává za každoroční cíl mistrovský titul a dostat se do pohárové Evropy. Bral jsem taky v potaz, že to není z Bratislavy do Prahy nebo do Žatce, odkud s manželkou oba pocházíme, daleko. Na žádnou inspekci jsem do klubu a do města necestoval. Přijel jsem až na jednání o smlouvě a její podepsání," připomněl v rozhovoru pro Gól Zmrhal, jenž je se Slovanem domluven na dvouletém kontraktu.

Díky předkolu Ligy mistrů začala slovenskému šampionovi sezona hodně brzy. "I proto to pro mě to bylo všechno zrychlené. Naskočil jsem rovnou z dovolené, kterou jsme hlavně kvůli věku malé trávili v Žatci, až do druhého herního soustředění v Rakousku. Na něm jsem s kondičním trenérem hlavně doháněl fyzičku. Od Brescie jsem sice dostal na dovolenou, která je v létě v Itálii hodně dlouhá, individuální plán, ale než jsem ho měl začít plnit, tak jsem přestoupil do Slovanu. Na rakouském soustředění jsem do prvního přípravného zápasu nenastoupil, ve druhém odkopal deset minut a v posledním třetím pak poločas," vrátil se ke startu léta Zrmhal.

Jeho zaměstnavatel dokázal vyřadit irský Shamrock Rovers a nyní má rozehranou partii se švýcarským Young Boys Bern. Po remíze 0:0 v Bratislavě ho čeká odveta venku. "Bylo by samozřejmě pro nás lepší, kdyby se hrálo podle dřívější pohárové matematiky o vstřelených gólech venku, protože Bern v Bratislavě žádný nedal. V odvetě je zapotřebí aspoň jeden vstřelit, musíme se přizpůsobit umělému trávníku, na kterém Young Boys doma hrají, být agresivnější v osobních soubojích. V pondělí jsme se jako před každým zápasem testovali na COVID-19, snad budeme všichni v pořádku a v úterý odletíme v kompletním složení. Pro Slovan to je od loňska strašák, protože kvůli karanténě neodehrál předkolo Ligy mistrů na Faerských ostrovech," rekapituloval loňské dění odchovanec sešívaného "S", jehož slova publikoval server gol.cz.

Jaký je trenér Vladimír Weiss starší, který se vrátil na Slovensko po několika zahraničních misích? "Je to velká osobnost, hodně toho jako hráč i potom trenér dokázal, podobně jako třeba Karel Jarolím ve Slavii. Líbí se mi skladba jeho tréninků, ale zatím jsem toho ještě za Slovan mnoho neodkopal," připomněl na webu gol.cz patnáctinásobný reprezentant země, jenž v Bratislavě brzy přijde o kolegu Ondřeje Petráka, jemuž klubové vedení naznačilo, ať si shání jiné angažmá.

Gebre Selassie novým středním obráncem? Baví mě to a věřím, že zápas od zápasu se tam budu zlepšovat

Zdroj: gol.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.