V Rapidu jsem hrál, ale Spartu mám taky rád a musíme fandit českým klubům, hlásí Panenka

V Rapidu jsem hrál, ale Spartu mám taky rád a musíme fandit českým klubům, hlásí Panenka

Jedna z někdejších kultovních postav Rapidu Antonín Panenka byl v rámci prvního duelu 2. předkola LM přímo na vídeňském stadionu a dokonce mu vyšel předzápasový tip na přesný výsledek...

"Ve Vídni jsem říkal, že to bude 2:1, i když první poločas tomu moc nenasvědčoval. To byla Sparta lepší, ale pak se to obrátilo," uvedla v interview pro web ČT Sport legenda vršovických Bohemians.

Bude ve středeční odvetě fandit českému zástupci, nebo svému bývalému chlebodárci? "V Rapidu jsem hrál, ale Spartu mám taky rád a musíme fandit českým klubům. V hlavě si to srovnávám tak – ať si to ti kluci ukážou na hřišti sami," zůstal diplomatem dvaasedmdesátiletý odborník.

Jaký průběhu na letenském trávníku očekává? "Předpokládám, že Sparta půjde za vítězstvím a bude chtít dát aspoň ty dvě branky, které potřebuje. Rapid bude nejspíš vycházet ze zabezpečené obrany a může mít hodně nepříjemné brejky, což může být rozhodující," přidal na serveru ceskatelevize.cz Panenka, podle nějž má slavné "S" pořád problémy v defenzivní činnosti. "Chyby byly vidět i v zápase s Olomoucí a Sparta si bude muset dávat pozor, aby toho Rapid nevyužil."

I tak ovšem tentokráte tipuje výsledek 2:1 pro domácí, po kterém by se šlo do prodloužení.

Csaplár: Postoupit by měla Plzeň, Sparta i Slovácko, pokud to tak nebude, budu hodně překvapený

Zdroj: ceskatelevize.cz